Kobieta, depilacja

Czy kobieta powinna się depilować w miejscach intymnych?

Moda się zmienia, kanony piękna także. Od kobiet wymaga się coraz większej prezencji i dogodniejszego zachowania. Czasem trudno to wszystko razem pogodzić, a dbanie o siebie, tak, aby zyskać idealne ciało potrafi zabrać wiele czasu. Nie chodzi tu bowiem tylko o idealnie wyprasowane ubranie zakupione w markowych sklepach, ale także ładny i stosowny makijaż czy profesjonalną fryzurę.

Kobiety nie powinny również zapominać o swoim wyglądzie gdy się rozbiorą. Bowiem ubraniem można zakryć wszelkie niedoskonałości, ale przecież jeśli dziewczyna chce zabłysnąć przed swoim ukochanym, pewne jest, że w pewnym momencie się rozbierze. Wtedy warto, aby miała jędrne i gładkie ciało, bez choćby jednego zbędnego włoska na nim.

I choć pachy czy łydki kobiety raczej depilują regularnie, to o udach, brzuchu czy miejscach intymnych często zapominają. A przecież ich ciało nie dzieli się na lepsze i gorsze partie. Pytanie czy kobieta powinna się golić w miejscach intymnych, pomimo, że mamy XXI wiek, nadal budzi wiele kontrowersji, zarówno wśród Pań, jak i Panów czy lekarzy ginekologów.

Po pierwsze taka depilacja zapewnia lepszą możliwość utrzymania higieny, po drugie dzięki niej kobieta jest w stanie się poczuć pewniej. Jednak nie wszyscy Panowie preferują kobiety nie posiadające włosów przy waginie. Ich spora ilość preferuje kobiety naturalne i zarośnięte. Ginekolodzy natomiast uważają, że owłosienie w okolicach pochwy pozwala uniknąć wnikaniu do niej bakterii i zarazków i co się z tym wiąże chroni ono ją przed uciążliwymi infekcjami.

Wobec tych wszystkich postaw i teorii kobiety stają przed dość trudnym dylematem, golić się czy nie? A jeśli tak to w jaki sposób? Rozwiązaniem może być tu zastosowanie jednej z tak zwanych fryzur intymnych, które można wykonać samemu, bądź w gabinecie kosmetycznym.

Do wyboru kobiety mają:

  • Depilację hollywoodzką czyli całkowite usunięcie zbędnego owłosienia ze wszystkich miejsc intymnych jak również okolic odbytu i pośladków.
  • Depilację brazylijską, która usuwa zbędne owłosienie, ale pozostawia jego pasek bądź trójkąt na wzgórku łonowym. Często jednak pozostawione włoski są przycinane, a kobieta sama decyduje jak duża ilość skóry ma pozostać niewydepilowana.
  • Depilację francuską, polegająca na korekcji owłosienia wzdłuż linii bikini, tak aby włosy nie wystawały poza brzegi bielizny.

maszynka do golenia, depilacja

Depilację okolic intymnych kosmetyczka wykonuje woskiem bądź pastą cukrową. Nie powinno się tych miejsc golić popularną maszynką.

Podobne wpisy

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *