Domowa pasta wybielająca z aktywnym węglem

Domowa pasta wybielająca z aktywnym węglem

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. W sklepach zwykle mamy do wyboru szereg produktów wybielających zęby. Jednak mogą one całkiem sporo kosztować. Zwykle wybielające pasty do zębów bazują na jednym podstawowym składniku, którym jest aktywny węgiel. Oznacza to, że bez problemu możemy przygotować taki produkt w domowym zaciszu. Jak przygotować pastę wybielającą z aktywnym węglem?.

Przeczytaj również: Najmodniejsze buty na lato

Jak działa aktywny węgiel?

Węgiel aktywny, choć czarny, ma działanie silnie wybielające. Jego budowa chemiczna sprawia, że pochłania on inne związki chemiczne, w tym taninę, która jest odpowiedzialna za żółknięcie zębów. Dodatkowo węgiel aktywny ma działanie szlifujące i polerujące zęby, nie naruszając przy tym ich szkliwa. Usuwa on też kamień nazębny, co da nam wrażenie idealnie czystych zębów. Efekt porównywalny będzie do ściągania kamienia u dentysty.

Jak przygotować domową pastę wybielającą?

Po pierwsze, będziemy potrzebować około 4 tabletek węgla leczniczego, np. Microfarm- w postaci twardych kapsułek. Kolejnym składnikiem będzie olej kokosowy np. Biofood Premium- produkt jest całkowicie ekologiczny. Ostatnim składnikiem jest kilka kropel soku z cytryny.

Wykonanie:

  • tabletki węgla rozgniatamy w moździerzu lub innym naczyniu, tak by powstał proszek.
  • dodajemy około dwóch łyżek oleju kokosowego.
  • dodajemy kilka kropel soku z cytryny.
  • całość mieszamy na jednolitą papkę.

Domowa pasta wybielająca z aktywnym węglem gotowa. Wystarczy nałożyć ją na szczotkę i szczotkować zęby przez około 5 minut. Następnie płuczemy usta wodą. Pamiętajmy, by stosować pastę regularnie, do osiągnięcia pożądanych efektów.

Sprawdź: Czy koszule w kratę są modne

Domowa pasta wybielająca z aktywnym węglem
Domowa pasta wybielająca z aktywnym węglem

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *