Głośne „Dzikie róże” Anny Jadowskiej bezpłatnie w ARTE.tv

Głośne „Dzikie róże” Anny Jadowskiej bezpłatnie w ARTE.tv

Młoda żona i matka, pod nieobecność męża, nawiązuje romans z nastolatkiem. Zapłaci za to wysoką cenę… W lipcu jeden z najważniejszych kobiecych filmów ostatnich lat – „Dzikie róże” Anny Jadowskiej z Martą Nieradkiewicz i Michałem Żurawskim w rolach głównych jest dostępny na bezpłatnej platformie streamingowej ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/107480-000-A/dzikie-roze-2017-anna-jadowska/.

W lipcu na platformie streamingowej ARTE.tv, która za darmo udostępnia szerokiej publiczności najlepsze europejskie filmy dokumentalne i fabularne, polscy widzowie będą mogli zobaczyć „Dzikie róże” Anny Jadowskiej – piękne, wzruszające i kobiece kino stworzone przez kobiety. 

Przeczytaj także: Kobiecy manifest filmowy W ARTE.TV

Główna bohaterka, Ewa mieszka i pracuje na wsi, a dwójkę dzieci wychowuje z pomocą matki. Jej mąż, Andrzej, pracuje w Norwegii i rzadko wraca do Polski. Podczas jego nieobecności młoda kobieta nawiązuje romans z nastolatkiem. Zapłaci za to wysoką cenę…

Dla mnie najważniejsze jest, że realizując film, wróciłam do świata ze swojego dzieciństwa. Wychowałam się w wiosce pod Wrocławiem i chciałam pokazać specyfikę życia w małej społeczności, gdzie się wszyscy znają, a wszystkie zachowania i wybory są poddawane ocenie. Zawarłam też moje doświadczenia z Komunii świętej, która była dla mnie traumatycznym przeżyciem. Moja bohaterka, Ewa podejmuje w swoim życiu trudne decyzje i próbuje wyjść z ciasnej kliszy matki. Dziś sytuacja kobiet w Polsce jest jeszcze trudniejsza, niż gdy realizowałam „Dzikie róże”. Aborcja praktycznie nie jest możliwa, a właśnie dla kobiet w małych społecznościach decyzje o zachowaniu lub przerwaniu ciąży stają się punktem zwrotnym w życiu – mówi Anna Jadowska, reżyserka.

Film „Dzikie róże” uzyskał m.in. nominację do Orłów 2018 dla najlepszej reżyserki, nagrodę im. Krzysztofa Krauzego dla najlepszej reżyserki, Stockholm Impact Award na MFF w Sztokholmie w 2017 roku oraz liczne nagrody na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego Cottbus 2017. Jest dostępny za darmo na platformie VOD ARTE.tv do 31 lipca pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/107480-000-A/dzikie-roze-2017-anna-jadowska/ 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tvma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej. 

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE – nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce. 

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku, https://twitter.com/ARTEpl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *