Gra Wirus! - idealna gra towarzyska w podróży

Gra Wirus! – idealna gra towarzyska w podróży

Animowana gra Wirus! utrzymana w dozie lekkiego humoru wprowadzi nas na teren szpitala w Leśnej Dziurze, gdzie będziemy zmagać się z wirusem. Gra towarzyska idealna dla wszystkich miłośników karcianych rozgrywek, którzy znudzili się już typową grą w karty. Pomimo swojej prostoty ma w sobie to coś co wciąga graczy.

Gra Wirus! – Zawartość pudełka

W pudełku znajdziemy 68 kart oraz instrukcję. Karty wykonane ze szczególną dbałością o szczegóły. Cały zestaw dzieli się na karty organów (serce, mózg, kość) i karty utrudniające rozgrywkę (wirusy), a także karty leczące (szczepionki oraz terapie). Utrzymane w dozie animowanych postaci, przede wszystkim ciekawe i kolorowe.

Gra Wirus! - idealna gra towarzyska w podróży
Gra Wirus! - idealna gra towarzyska w podróży

Wymiary pudełka to zaledwie 210 × 140, tak więc bez trudu gra zmieści się w torebce, plecaku lub kieszeni.

O czym jest ta gra?

Akcja gry odbywa się wyimaginowanym szpitalu w Leśnej Dziurze na terenie, którego zaczyna rozprzestrzeniać się wirus, a Twoja rolą jest wcielenie się w lekarza. Szalony, zmutowany wirus uciekł z laboratorium i chce zaatakować wszystkie zdrowe ciała pacjentów. Musisz temu zapobiec. Pamiętaj wirus jest zaraźliwy, a Ty musisz szybko działać.

Twoim głównym zadaniem w grze jest zbudowanie całkowicie zdrowego ciała pacjenta. Ciało składa się z czterech kart organów. Każda skompletowana karta musi być w innym kolorze. Zebrane organy muszą być zdrowe zaszczepione, uodpornione, albo sterylne. Wydaje się banalnie proste, prawda? Otóż nie do końca, ponieważ w grze będziemy musieli zmierzyć się z innymi wirusami, możliwością utraty organu, który rozpadnie się na kawałki lub kradzieżą przez łowcę organów. Przeszkód jest całkiem sporo.

Oczywiście w grze możemy stosować wszystkie chwyty niedozwolone. Na swojej drodze możemy również spotkać karty leczące takie jak antybiotyk czy terapeuta, ale to nie wszystko. W talii znajdziemy również dwie czyste karty, dla których możemy ustalić swoje własne zasady. Mogą na przykład oznaczać stratę jednej kolejki lub całkowite wyzdrowienie. Kreatywność mile widziana.

Każda nowa runda to rozdanie kart, które możemy przyjąć, albo odrzucić. Dowolna liczba kart może zostać odrzucona, ale dobieramy ich tyle, by zawsze w ręku mieć trzy. Po tym następuje losowanie przez kolejnego gracza. W trakcie możemy obierać różne strategie, również te najbardziej perfidne, polegające na zarażeniu organu (nie można bowiem skompletować ciała, jeśli którykolwiek z organów jest zarażony). Każda kolejna rozgrywka to nowy układ kart i inny rozkład wygranych.

Gra Wirus! - idealna gra towarzyska w podróży

Zalety gry Wirus!

Bardzo fajna, prosta gra Wirus!. Zasady opisane w przystępny i zrozumiały sposób. Idealnie nadaje się na szybkie rozgrywki od 5 minut do maksymalnie 20 minut. Jak najbardziej na plus zabawne podejście do choroby, zarazków i ciała pacjenta. Dla dzieci to szansa zapoznania się troszeczkę z chorobami i infekcjami, na jakie narażony jest człowiek, przy czym nie rodzi agresji lub niechęci u dzieci. Cała zasługa w miłej kolorystyce, a także szacie graficznej. Osobiście bardzo mnie urzekło żartobliwe przedstawienie wirusów. Duży plus dla twórcy gry za pozostawienie dwóch pustych kart, które pomagają nam uruchomić kreatywność.

Gra Wirus! świetnie sprawdzi się zarówno podczas rozgrywek w domu, jak i w terenie. Może w nią równocześnie grać, maksymalnie aż sześć osób. Sprawdzi się świetnie na imprezach i spotkaniach ze znajomymi. Idealna gra towarzyska, w której trakcie można lepiej się poznać kto gra uczciwie, a kto stosuje perfidne sztuczki.

Duży plus za wysoką jakość wykonania do ceny. Sprawdź, gdzie kupić grę Wirus! Jeśli tak jak my, lubisz gry planszowe to warto sprawdzić ofertę sklepu i znaleźć dopasowaną do siebie grę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *