Kosmetyczka, lusterko, piękno

Jak być piękną na wiosnę?

Nadchodzi upragniona wiosna. Czuje się ją już w powietrzu, powoli zostawiamy w domu szaliki i czapki, przeszukujemy szafy próbując przypomnieć sobie, gdzie schowałyśmy lżejszej kurtki czy swetry. Ten czas, gdy jeszcze lato nie w pełni a wiosna dopiero się zapowiada, to najlepszy moment aby przygotować się do wiosny ciałem, sercem i głową. 

Dobrze jest gruntownie przemyśleć sprawę i postawić sobie pytanie: co zrobić aby z nadejściem wiosny poczuć się piękną, zrelaksowaną i gotową na nowe doznania. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie szczegółowej listy zadań do wykonania pod hasłem „dla mnie”, co powinnam zrobić aby razem z wiosną poczuć się wyjątkowo i pięknie.

Zacznijmy od elementarnych działań, które bezpośrednio przedkładają się na urodę.

Punkt pierwszy: kosmetyczka

Warto od niej zacząć, ponieważ po zimie nasza cera jest szara i wysuszona. Ale nie o opalaniu tu mówimy. Dobra kosmetyczka kilkom profesjonalnymi zabiegami oczyści naszą cerę, przywróci jej koloryt, nawilży i odświeży. Warto zaplanować kilka wizyt, zabiegi nie muszą być inwazyjne, tu chodzi bardziej o przywrócenie cerze blasku i elastyczności. Piękna cera z dyskretnym makijażem, jasna i czysta to naprawdę połowa sukcesu  i świetne otwarcie lata. Ale zabiegi kosmetyczne to przecież nie tylko twarz. Pozostają jeszcze stopy, dłonie, depilacja. Dzisiaj to już zabiegi rutynowe, może z wyjątkiem stóp. Zdarza się jeszcze dość często zobaczyć zrogowaciałe stopy wciśnięte w sandałki. Zabiegi pedicure są dość kosztowne, ale jeżeli decydujemy się wydać podobne pieniądze na kosmetykę twarzy, dlaczego stopy miałyby być gorsze? Oczywiście ten zabieg możemy wykonać same w domu więc zróbmy to! Ale zabieg w gabinecie kosmetycznym zawsze będzie bardziej precyzyjny, paznokcie dokładniej umalowane a stopy delikatniejsze. Warto się na to zdecydować, chociaż raz w roku, właśnie na wiosnę.

Punkt drugi: fryzjer

Fryzjer, modna fryzura

Chodzimy do niego w miarę regularnie. Podcinamy, farbujemy, czasem kręcimy. Ale przy okazji wiosennych porządków warto zapytać swojego fryzjera o dodatkowe zabiegi odżywczo-nawilżające na włosy. Po okresie zimy, noszeniu czapek i przesiadywaniu w ogrzewanych pomieszczeniach nasze włosy są zmęczone i bez energii. Zabiegi rekonstrukcyjne na włosy przy pomocy niecodziennych kosmetyków lub na przykład keratynowe prostowanie włosów przynoszą spektakularny efekt.

A co najważniejsze długo odczuwalny i widoczny mimo mycia, układania, lakierów i pianek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *