Jak dbać o cerę każdego dnia?

Jak dbać o cerę każdego dnia?

Codzienna pielęgnacja skóry wcale nie musi być długa i skomplikowana. Wystarczy kilka prostych rytuałów, a kondycja naszej skóry znacząco się poprawi. O czym powinnyśmy pamiętać każdego dnia?

Zobacz: 7 zapachów, które są hitem tej jesieni

Pielęgnacja cery – krok po kroku

Podstawa to dokładny demakijaż. Możemy go wykonywać za pomocą mleczka kosmetycznego lub płynu micelarnego. Ważne żeby usunąć wszelkie pozostałości kosmetyków, one zatykają nasze pory i powodują powstanie nieetycznych zaskórników.

Kolejny krok to mycie. Myjemy twarz dwa razy dziennie. Do tego celu możemy użyć na przykład żelu lub nieco delikatniejszej pianki. Żeby usunąć ostanie drobinki brudu i pozostałości makijażu użyjmy specjalnej szczoteczki. Masujmy twarz kolistymi ruchami.

Nie możemy też zapominać o tonizowaniu. To bardzo ważny krok w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Tonik przywraca prawidłowe pH skóry. W drogerii wybierajmy kosmetyki bez alkoholu w składzie. Alkohol nadmiernie naszą skórę i sprawia, że się przetłuszcza.

Ostatni krok w codziennej pielęgnacji to nawilżanie. Krem nawilżający powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce. Nawet jeśli mamy skórę mieszaną czy przetłuszczającą się. Wybierajmy krem dopasowany do naszego typu cery.

Jak dbać o cerę każdego dnia?
Jak dbać o cerę każdego dnia?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *