Jak pielęgnować włosy?

Jak pielęgnować włosy?

Piękne i zadbane włosy to marzenie niejednej kobiety. Aby zachwycały one swoją kondycją oraz wyglądem potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Niekorzystnie działa na nie zarówno gorące powietrze z suszarki, stylizacja z użyciem lokówki czy prostownicy, a także warunki atmosferyczne. Wszystko to może sprawiać, że pasma stają się cienki i niesforne. Warto więc poznać skuteczne sposoby na to, aby cieszyć się pięknymi włosami.

Najważniejsze jest nawilżanie

Do tego, aby pięknie się prezentowały włosy potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Jest to bardzo ważne przez cały rok, także zimą. Suche powietrze wywoływane działającymi kaloryferami sprawia, że tracą one wilgoć. Konieczne jest więc dostarczenie im odpowiednich składników, które nawilżą je. W tym celu należy sięgnąć po wysokiej jakości kosmetyki do włosów. Podstawą pielęgnacji włosów jest dokładne ich mycie z użyciem szamponu dopasowanego do potrzeb włosów oraz skóry głowy. Nie można zapomnieć również o odżywce i systematycznym nakładaniu na nie maski. Doskonałe rezultaty przynosi również olejowanie włosów, które sprawia, że stają się one gładsze oraz bardziej zdyscyplinowane. Przed zastosowaniem suszarki czy prostownicy trzeba zabezpieczyć je odpowiednim preparatem, który uchroni przed uszkodzeniami. Odpowiednie nawilżanie włosów za pomocą dobrej jakości kosmetyków jest bardzo ważne również w przypadku, gdy są one często farbowane. Nawet najlepsze farby używane w salonach fryzjerskich mogą uszkodzić ich strukturę oraz negatywnie wpłynąć na ich kondycję.

Zadbaj o odpowiednią fryzurę

Pielęgnacja włosów to także regularne odwiedzanie fryzjera w celu podcinania końcówek. Dzięki temu poprawi się ich kondycja i ogólny wygląd. Bardzo ważne jest także dokładne rozczesywanie włosów, co zapobiegnie powstawaniu kołtunów. Włosy nie lubią mocnego szarpania, dlatego trzeba czesać je delikatnie z użyciem odpowiedniej szczotki. Jeśli pasma są mocno splątane nie wolno ich rozczesywać na siłę. Najlepiej spryskać je nawilżającą mgiełką, co zdecydowanie ułatwi ich rozczesanie. Przed pójściem spać najlepiej jest związać je w luźny kucyk lub warkocz, dzięki czemu nie będą się plątały i niszczyły. Trzeba pamiętać również o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć włosy przed wyjściem na zewnątrz, gdy temperatura jest bardzo niska. Należy je schować pod szalikiem lub płaszczem.

Materiał przygotowany wraz z Partnerem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *