Ach te szpilki!

Jak szpilki działają na kręgosłup?

Kobiety uznawane są przez płeć przeciwną jako chodzący seks, emanują wdziękiem i seksapilem. Doskonalenie swojego wyglądu stało się obsesją, kobiety chcą być adorowane i dążą do tego by ich ciało ciągle było doskonalone poprzez wcięcie w talii, wielkość piersi, ust czy długość nogi.

Jak to osiągnąć?

Na stronach internetowych znajdziemy cały szereg diet na cellulit, na sylwetkę i wiele innych. Mentalność przesycona jest idealizowaniem wszystkiego. Dziś by noga stała się wyższa, bardziej atrakcyjna, kobiety noszą szpilki. Świetnie w nich wyglądają to fakt lecz cenę jaką zapłacą w późniejszym wieku jest zbyt duża.

Jak szpilki działają na kręgosłup?

  1. Noszenie szpilek doprowadza do zwyrodnień kręgosłupa,
  2. Nosząc często szpilki doprowadzasz do skurczu ścięgna Achillesa co powoduje, że twoje stopy ulegają deformacjom. Często towarzyszy temu powstanie halluksów, złamań, skręceń i podkręceń kostki, zapaleń podeszwy,
  3. Nosząc wysokie szpilki automatycznie jesteśmy pochyleni do przodu, stawiamy małe kroki a pupa jest wypięta do tyłu to doprowadza do dużego obciążenia kręgosłupa, towarzyszą temu bóle w odcinku lędźwiowym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *