Jak wybrać dobry krem naturalny?

Jak wybrać dobry krem naturalny?

Podstawą każdej kompleksowej pielęgnacji skóry jest wybór odpowiednich kosmetyków, które doskonale nawilżą naszą skórę, jak zaoferują jej głębokie odżywienie. Produkty do pielęgnacji powinny dodatkowo zapobiegać podrażnieniom, a także zapewniać wyrównanie kolorytu cery. Warto przy tym postawić na kosmetyki, które nie tylko posiadają właściwości nawilżające i odżywcze, ale i wyróżniają się naturalnym składem. Dowiedz się, jak wybrać dobry krem naturalny!

Czym wyróżniają się kosmetyki naturalne?

Na przestrzeni ostatnich lat możemy obserwować rozwój rynku kosmetyków naturalnych. Cieszą się one niemałym zainteresowaniem, czemu absolutnie nie możemy się dziwić – wyróżniają się one na tle konwencjonalnych produktów. Kosmetyki naturalne bazują na prostych, wyselekcjonowanych składnikach pochodzenia mineralnego, roślinnego bądź morskiego, oferując wiele zbawiennych korzyści dla zdrowia i wyglądu naszej skóry.

Kosmetyki naturalne posiadają w swym składzie naturalne oleje roślinne, które pozwalają nam głęboko nawilżyć i odżywić skórę. Ponadto, pozbawione są sztucznych olejków zapachowych czy sztucznych barwników. Dzięki nim możemy nie tylko zapomnieć o podrażnieniach czy alergiach, ale i być bliżej natury – składniki kosmetyków naturalnych są pozyskiwane w bezpieczny dla środowiska sposób.

Krem naturalny wybrany przez nas powinien cechować się prostym składem, dopasowanym do naszego typu cery. Wszystko to oferują kosmetyki Moistry, które są całkowicie naturalne, a także niekomedogenne – nie zapychają porów.

Dobry krem naturalny – czym się charakteryzuje?

Jeśli chcesz się cieszyć tym, co oferuje natura, warto wybierać kosmetyki naturalne. Tutaj pojawia się jednak pytanie: na co powinniśmy zwrócić uwagę, by mieć pewność, że wybieramy dobry krem naturalny?

Przeznaczenie – typ cery

Dobry krem naturalny powinien być dopasowany do naszego typu cery oraz jej indywidualnych potrzeb – w ten sposób zyskujemy pewność, że nasza skóra będzie się prezentować promiennie i młodo. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry.

Oczywiście, naturalne produkty sprawdzają się przy każdym typie cery, jednak możemy z nich wyciągnąć jak najwięcej dobra, jeśli będziemy wybierać produkty dopasowane do naszego konkretnego przypadku. Wśród kremów naturalnych możemy znaleźć produkty dla skóry dojrzałej, suchej bądź tłustej, naczynkowej, jak i trądzikowej – będą to rozwiązania lepsze, aniżeli kremy uniwersalne.

Składniki aktywne

Dobry krem naturalny powinien posiadać odpowiednie składniki aktywne, które posiadają działanie lecznicze bądź terapeutyczne. To substancje, które działają na wielu płaszczyznach – od wierzchnich warstw skóry, aż po jej komórkowy poziom. Dzięki temu możemy być pewni, że oprócz szybkich rezultatów w postaci promiennej cery, otrzymamy również długotrwałą poprawę stanu skóry.

Jednym z cenionych składników aktywnych jest masło shea, a także masło makadamia. Pierwszy składnik jest bogaty w witaminy A, E oraz F, a także wzmacnia międzykomórkowy cement – zapewnia nam głębokie nawilżenie i uelastycznienie skóry. Co ważne, wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry! Masło makadamia to z kolei ratunek dla skóry podrażnionej bądź wysuszonej po opalaniu – będzie idealne na lato.

Jeśli posiadamy skórę bardzo wymagającą i wrażliwą, a poszukujemy ukojenia oraz regeneracji, warto postawić na krem naturalny z pantenolem – to składnik, który łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Bardzo łatwo wnika on w głąb skóry!

Co ważne, powinniśmy wybrać składniki aktywne dopasowane do potrzeb naszej skóry. Jeśli zaczynamy świadomą pielęgnację, powinniśmy pamiętać, że warto poświęcić czas na analizę składu kremu naturalnego, aby wybrać produkt idealny dla nas.

Odpowiednia konsystencja

Kosmetyki mogą posiadać inną bazę, w związku z czym możemy wyróżnić kremy naturalne lekkie oraz cięższe. Na dzień oraz lato warto wybierać odrobinę lżejsze konsystencje, natomiast cięższe kremy będą odpowiednie na noc oraz podczas chłodniejszych miesięcy.

Opakowanie

Kosmetyki naturalne posiadające odpowiednia opakowania zabezpieczają produkt przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami czy dostępem powietrza – dzięki temu żywotność kremu jest znacznie dłuższa! Uczciwi producenci wybierają m.in. opakowania typu airless, gdyż zależy im, aby ich konsumenci mogli użytkować ich kremy przez jak najdłuższy czas w jak najbezpieczniejszy sposób.

Świadoma pielęgnacja może być przygodą, która pozwoli nam osiągnąć zdrowy i promienny wygląd skóry, jak i poprawić jej stan. Kremy naturalne stanowią w tym doskonałe wsparcie! Mamy nadzieję, że tym wpisem pomożemy Ci dokonać wyboru dobrego kosmetyku.

Jak wybrać dobry krem naturalny?
Jak wybrać dobry krem naturalny?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *