Zdrowie

Jak zadbać o higienę rąk

Ręce to jedna z najgroźniejszych dróg, która przenosi bakterie i zarazki. Powinniśmy zatem zadbać o prawidłową higienę rąk, aby uniknąć niepotrzebnych zakażeń.

Regularne mycie rąk zapobiega rozprzestrzenianiu się drobno ustrojów i bakterii. Bardzo często niestety zapominamy w jakich sytuacjach powinniśmy być ręce. Zbliżają się wakacje i coraz więcej czasu będziemy spędzali poza domem – wyprawy na łono natury, wakacyjne wyjazdy, wędrówki po górach… w każdej tej sytuacji powinniśmy zadbać o nasze zdrowie.

W poniższym poradniku, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na prawidłową higienę rąk i sposoby jak o nie należy dbać.

Kiedy należy myć ręce

Ręce należy regularnie myć, jednak pamiętajmy aby z tego powodu nie popaść w paranoję. Dłonie powinny przede wszystkim być myte w następujących sytuacjach:

  • po wyjściu z toalety
  • przed spożywaniem i przygotowywaniem posiłku
  • po spożyciu posiłku
  • przed pielęgnacją dziecka
  • po wykonaniu prac porządkowych
  • po kontakcie z trawą, ziemią
  • w każdym innym wypadku, kiedy wiemy żę mieliśmy styczność z brudnymi rzeczami

CleanHands - mydło

Jednak nie zawsze mamy możliwość umycie rąk mydłem i pod bieżącą wodę. Jednak i ten problem możemy w łatwy sposób rozwiązać. W sklepach i drogeriach np. w Rossmannie możemy dostać specjalne żele bakteriobójcze, które umożliwiają umycie rąk bez spłukiwania wodą. Żele zabijają prawie 99% bakterii na rękach.

Link do żeli -> TUTAJ, a jeśli możecie to zaczekajcie na promocję – będzie w dniach 30.06-09.07.2017.

Jeśli jednak wolicie zakupy bezpośrednio na stronie producenta (gdzie ceny są zazwyczaj niższe, bo nie ma marży) to zapraszam TUTAJ. Do 15 lipca przesyłka zakupów na kwotę powyżej 50 PLN jest darmowa i czeka na was specjalny rabat – po użyciu kodu: CleanHands-Twoj-Rabat

 

Marka CleanHands specjalizuje się w produkcji odświeżających żeli bakteriobójczych, dzięki którym w każdej sytuacji jesteśmy w stanie utrzymać odpowiednią higienę rąk i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, które mogą prowadzić do różnego rodzaju zatruć.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Partnerem wpisu jest CleanHands

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.