Jak zmyć hennę brwi
Uroda

Jak zmyć hennę brwi

Jeśli kochasz wygląd henny, ale miałeś z nią problemy, oto rozwiązanie, które działa. Zobacz jak zmyć hennę brwi. Możesz łatwo usunąć hennę do brwi używając naturalnych składników z Twojej kuchni lub szafki łazienkowej!

Przemyj twarz preparatem złuszczającym.

  • Umyj twarz produktem złuszczającym. Pomoże to usunąć wszelkie martwe komórki skóry, które mogły zostać uwięzione w hennie, co może utrudnić zejście plamy.
  • Nie używaj szczotki, nie szoruj zbyt mocno – ważne jest, aby pamiętać, że chcesz delikatnie złuszczać, a nie agresywnie szorować skórę!

Nie potrzebujesz niczego ostrego jak wybielacze lub chemikalia, jeśli próbujesz pozbyć się tej plamy (a nawet wtedy, zalecalibyśmy najpierw porozmawiać z lekarzem).

Jak zmyć hennę brwi domowymi sposobami.

Zmieszaj równe części mleka kokosowego i soku z cytryny w pastę i nałóż ją na brwi.

Mleko kokosowe jest dobre dla skóry, ponieważ zawiera kwas laurynowy, który pomaga zwalczać infekcje, a także zapobiega suchości i łuszczeniu się skóry.

Zobacz również: Rzęsy magnetyczne

Sok z cytryny jest naturalnym środkiem ściągającym, który pomaga zmniejszyć obrzęk poprzez zacieśnienie porów, zmniejszając w ten sposób zaczerwienienie skóry. Jest również świetny w wybielaniu włosów (więc jeśli chcesz mieć jaśniejsze brwi po usunięciu plam z henny) lub usuwaniu plam z tkanin (jak te niepożądane żółtawo-brązowe plamy). Wreszcie, jeśli masz jakieś resztki barwnika henny przyklejone do twarzy po umyciu się samym mydłem lub wodą? Nałóż trochę soku z cytryny na wacik i pocieraj!

Odczekaj 20-30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Odczekaj 20-30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Użyj miękkiej szmatki, aby delikatnie wytrzeć hennę. Jeśli brwi są nadal poplamione, użyj wacika, aby usunąć resztki henny (z ostrym końcem), a następnie wróć ponownie ze ściereczką.

Jak zmyć hennę brwi
Jak zmyć hennę brwi

Jak zmyć hennę brwi krok po kroku

  • Zastosuj maseczkę do twarzy na brwi.
  • Wymieszaj równe części mleka kokosowego i soku z cytryny na pastę.
  • Nałóż pastę na brwi, skupiając się na wszelkich miejscach, w których czujesz, że są plamy lub nadmiar henny. Pozostaw na 20-30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Przeczytaj również: Najlepsze kremy pod oczy – nasze top3

To pomoże Ci zmyć hennę do brwi

Aby usunąć hennę brwi, możesz spróbować następujących metod:

Użyj maski do twarzy. Możesz zrobić pastę z mlekiem kokosowym i sokiem z cytryny, a następnie nałożyć ją na brwi. Po 20-30 minutach spłucz ciepłą wodą. Pomoże to poluzować plamy z henny na skórze, dzięki czemu łatwo zejdą, gdy później zmyjesz je pod prysznicem lub w wannie!

Spróbuj olejowego środka czyszczącego zamiast mydła lub szamponu (oba są zbyt ostre dla tego delikatnego obszaru). Olejek rozbije wszystkie ślady resztek barwnika, pozostawiając za sobą jedynie miękkość – to doskonały sposób na oczyszczenie bez pozbawiania tych delikatnych włosków wilgoci!

Powinieneś teraz być w stanie zmyć swoją hennę brwi. Proces ten może być bardzo czasochłonny i frustrujący, ale warto, gdy efekt końcowy wygląda dobrze! Pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do swojego pierwotnego koloru, jeśli nie podoba Ci się nowy lub jeśli zbyt szybko blaknie.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *