Co oznaczają skróty ONS, FWB
Seks

Co oznaczają skróty ONS, FWB

Będąc singlem po pewnym czasie przychodzi pora na to, aby zainstalować aplikacę randkową i znaleźć sobie przyszłą partnerkę albo partnera. Jednak zanim to zrobimy musimy sobie odpowiedzieć na pytanie „czego szukamy i kogo szukamy„. Co to jest ONS oraz co to jest FWB?

O najpopularniejszych obecnie portalach randkowych będzie w innym wpisie. Teraz chciałbym Wam wyjaśnić czym są najpopularniejsze skróty spotykane w większości serwisów randkowych.

Czego i kogo szukamy na portalach randkowych

To chyba pierwsze podstawowe pytanie na które musimy sobie odpowiedzieć. Możemy szukać tam partnerki, albo partnera, który w dłuższej perspektywie będzie dla nas osobą na resztę życia. Możemy szukać przygody  w celu zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Co wybieracie?

Wiele osób w serwisach randkowych zamieszcza w opisie ONS albo FWB. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie czym są te skróty.

ONS – co to znaczy?

Skrót ten oznacza One Night Stand – w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza to „przygodę łóżkową na jedną noc„. Osoby szukające ONS są to zazwyczaj osoby samotne, nie planujące w najbliższym czasie założenia związku, szukające rozrywki, dobrej zabawy i spędzenie JEDNEJ nocy z partnerem w łóżku.

Relacja to opiera się na spotkania dwóch osób w celu zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych i nie spotkania się nigdy więcej.

Pamiętajcie, że ONS to nie jest seks za pieniądze. Musi coś zaiskrzyć, być ten pociąg seksualny. Bo jaki byłby seks z partnerem, który Ci się nie podoba?

FWB – co to znaczy?

Skrót ten oznacza Friends With Benefits – w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza to „przyjaciele od seksu„. Relacja ta opiera się na dłużej znajomości dwójki ludzi, którzy mają wspólne pasje i zainteresowania, ale żyją w odmiennych od siebie świata. Osoby te spotykają się od czasu do czasu, nie tylko na rozmowę, kolację czy przysłowiowe wyjście do kina, ale przede wszystkim na seks.

Friends With Benefits to obecnie chyba jedna z najbardziej popularnych relacji na całym świecie. Osoby wybierające taką relacje nie są parą, a dwojgiem znajomych, którzy się od czasu do czasu spotykają.

Znalezienie osoby chętniej na FWB nie jest trudne, ale to już inna bajka, o której opowiem Wam innym razem.

Przeczytaj również: Czy powiedzieć o zdradzie?

Co oznaczają skróty ONS, FWB
Co oznaczają skróty ONS, FWB

ONS i FWB to nie seks za pieniądze…

Pamiętajcie, że obie te relacje nie są oparte na pieniądzach. Bardzo często w ten sposób są odbierane przez mężczyzn, którzy już na wstępie proponują kasę za spotkanie.

Jeśli szukacie seksu za kasę to musicie wybrać zupełnie inne portale z kobietami.

Obie relacje oparte są na wzajemnej akceptacji i przede wszystkim wspólnym pociągu seksualnym.

Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie szukać ONS czy FWB, zapraszam do lektury przyszłych wpisów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ONS co to tak  jest

ONS skrót coraz częściej spotykany w polskiej przestrzeni internetowej. Nie każdy polskojęzyczny użytkownik jednak wie, co to jest ONS. Bez rozszyfrowania tego skrótu w wyszukiwarce internetowej, na ogół trudno domyślić się z kontekstu, co ten tajemniczy skrót oznacza. Jedyną poszlaką stanowi fakt, że jest to coś, czego kobiety na ogół sobie nie życzą. Tinder to miejsce, w którym często możemy natrafić na tenże skrót podczas oglądania profili, najczęściej w znaczeniu, że przez niektóre kobiety niepożądane są właśnie relacje ONS i relacje FWB, skróty często chodzące ze sobą w parze.

Relacja ONS

Relacja ONS to z angielskiego one night stand, co można przetłumaczyć jako jednonocna przygoda. FWB to z kolei friends with benefits, co najogólniej oznacza czysto przyjacielską relację, która obejmuje również współżycie seksualnie, ale jednak bez zaangażowania emocjonalnego i pragnienia wyniesienia znajomości na wyższy poziom. Dla powstawania relacji typu ONS Tinder postrzegany jest przez niektórych jako żyzna gleba. Wynika to zapewne z faktu, że najważniejsze na tej aplikacji są zdjęcia, a sam opis profilu, czyli informacje nt. zainteresowań, stylu życia i charakteru schodzą zazwyczaj na drugi plan.

Często tak faktycznie może być, ponieważ na Tinderze użytkownicy dobierają się w pary, skupiając się często na zdjęciach, czyli można by rzec, że kierują się pierwszym wrażeniem. Stawiając atrakcyjność fizyczną za priorytet, możemy wpaść w pułapkę powierzchownych relacji, której powodem może być brak chęci u którejś ze strony stworzenia długotrwałej, głębokiej i monogamicznej relacji. Wiele tak naprawdę zależy od ludzi i ich postawy. Niesprawiedliwością dla Tindera byłoby jednak uznawanie go za platformy sprzyjającej wyłącznie spłycaniu relacji międzyludzkich i promowania ONS i FWB. Na profilach znajdują się przecież opisy i słowa kluczowe, z których możemy się dowiedzieć co nieco na temat osoby. Dużo mówią także same wstawiane na Tindera zdjęcia, które przecież bardzo wiele potrafią powiedzieć o człowieku.