Jakie sandały na lato

Jakie sandały na lato

Kiedy nadchodzą ciepłe dni, stopom w zakrytych butach jest niewygodnie. Ich noszenie sprzyja też nadmiernemu poceniu i utrudnia utrzymanie higieny, co może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Jest więc wiele powodów, by wybrać odkryte buty. Jakie sandały kupić, by cieszyć się wygodą i atrakcyjnym wyglądem?

Płaskie czy podwyższone?

W przypadku mężczyzn czy dzieci wybór jest oczywisty, ale jeśli chodzi o damskie sandały na lato, panie mają w czym wybierać – dostępne są buty płaskie, na obcasach oraz koturnach. Wybierając wśród takich modeli, trzeba zastanowić się, w jakich okolicznościach buty będą użytkowane. Najlepiej byłoby oczywiście posiadać kilka par, należących do różnych grup, ale jeśli trzeba zdecydować się na jedną, należy postawić na obuwie najbardziej funkcjonalne.

Czytaj: Czy koszule w kratę są modne

Wcale jednak nie zawsze oznacza to płaskie podeszwy, bo nie wszystkim kobietom jest wygodnie w takim obuwiu. Niezbędne jest więc, by dopasować model do swoich potrzeb – wybrać po prostu to, w czym będzie najwygodniej.

Wskazane naturalne materiały i specjalne rozwiązania

Latem zdarza się, że stopy puchną, zwłaszcza pod koniec dnia, dlatego optymalnym wyborem są sandały na lato z naturalnych materiałów. Wskazana jest skóra lub tkanina. Lepiej za to unikać sztucznych, sztywnych materiałów, które nie naciągają się i jako takie mogą powodować powstawanie otarć i odcisków. Miękkie sandałki są też wygodniejsze, zwłaszcza podczas dłuższego chodzenia.

Przeczytaj również: Modne baleriny na lato

Bardzo pożądane są też miękkie, dobrze profilowane i grubsze wkładki, swoiste poduszeczki, które zapobiegają odparzeniom i świetnie amortyzują. Poruszanie się w nich to czysta przyjemność.

Podobne wpisy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *