Kosmetyki do opalania - niezbędnik na lato

Kosmetyki do opalania – niezbędnik na lato

Gdy temperatura rośnie, a słońce zaczyna coraz mocniej muskać nasze ciała, wielu z nas pragnie pięknej, karmelowej opalenizny. Jest to moment, w którym zaczynamy myśleć o bliższych lub dalszych wycieczkach, jednak niezależnie od kierunku warto zadbać o odpowiednie przygotowanie jakim są kosmetyki do opalania.

Opalaj się przyjemnie i bezpiecznie

Już od wiosny ogarnia nas naturalna chęć wygrzewania się na słoneczku. Przed zażyciem kąpieli słonecznej warto przygotować produkty do opalaniatakie jak: emulsja, olejek do opalania czy krem ochronny. Należy się zastanowić jaką funkcję powinien spełniać produkt, którego chcemy użyć, w zależności, czy chcemy przyspieszyć opalanie czy raczej osłonić naszą skórę przed słońcem. W tym drugim przypadku dobrze jest rozważyć nasilenie filtra ochronnego, a w przypadku bardzo jasnej karnacji sięgać po wyższe oznaczenia, takie jak SPF30, czy nawet SPF50. Jeśli nasz kosmetyk ma nam posłużyć nad morzem, czy na basenie najlepiej zwrócić uwagę na wodoodporność, aby uniknąć ciągłego smarowania się. Produkty do opalania powinny delikatnie nawilżać naszą skórę, aby zapobiec ewentualnemu przesuszeniu się skóry.

Pielęgnuj swoją opaleniznę.

Może się tak zdarzyć, że zapomnimy zastosować odpowiednią ochronę do opalania, w wyniku czego doświadczamy podrażnień lub co gorsza poparzeń. Warto, aby nasza domowa lub wakacyjna apteczka była zaopatrzona w żel kojący lub balsam łagodzący po opalaniu. Takie kosmetyki są prawdziwym ratunkiem ze względu na zawartość pantenolu, który łagodzi i regeneruje naskórek. Znajdziesz je na przykład w sklepach internetowych na przykład https://www.gandalf.com.pl/ Świetnym ukojeniem i natychmiastową ulgą są balsamy z dodatkiem aloesu, który jest nieocenioną rośliną w pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy skóra jest podrażniona, czy pięknie opalona, warto zadbać o jej pielęgnację, ponieważ po kąpieli słonecznej należy nawilżyć naskórek. Silnie nawilżające produkty po opalaniu sprawiają, że skóra traci czerwony odcień i nabiera pięknej, karmelowej poświaty.

Piękna opalenizna w butelce.

Czasem bywa, że ze względu na pochmurną pogodę lub brak czasu nie możemy zażyć kąpieli słonecznej. Nic jednak straconego, ponieważ zawsze możemy sięgnąć po samoopalacz. Przed zastosowaniem takiego kosmetyku warto jest wykonać peeling. Balsam brązujący nie tylko nadaje skórze piękny, brązowy odcień ale również świetnie ją nawilża, z kolei mgiełka samoopalająca, podobnie jak pianka samoopalające jest bardzo wygodna w użyciu i pozwala na równomierne pokrycie ciała. Dodatkowo, samoopalacze są niemal ratunkiem, kiedy szykujemy się na wielkie wyjście i nie możemy tradycyjnie się opalić. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. rajstopy w sprayu, które sprawią, że założona sukienka pięknie się zaprezentuje.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *