Makijaż mineralny - czym jest

Makijaż mineralny – czym jest

Prawie każdy o niej słyszał, ale większość z nas wciąż nie wie czym tak naprawdę jest ta metoda oraz jakie są jej zalety.  Makijaż mineralny zyskuje sobie w ostatnim czasie coraz większe grono zwolenników.

Warto zatem przyjrzeć się mu bliżej, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kosmetyki mineralne – jakie marki się sprawdzają?

Makijaż mineralny zakłada stosowanie wyłącznie produktów mineralnych, a więc takich, które zawierają jedynie składniki naturalne. Przeznaczony jest dla każdej kobiety, gdyż nie zatyka porów, nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych. Tę metodę zaleca się przede wszystkim osobom posiadającym cerę wrażliwą czy trądzikową.

Wśród kosmetyków do makijażu mineralnego największym uznaniem cieszą się produkty marki Annabelle Minerals, która oferuje swoim klientkom bardzo szeroki asortyment m.in. podkład mineralny, ale również rozświetlacz czy puder o naturalnym składzie. Dwutlenek tytanu zawarty w tych produktach zapewnia idealne krycie, natomiast tlenek cynku działa antybakteryjnie.

Polecamy:

Czy wykonywanie makijażu mineralnego jest trudne?

Często można spotkać się z opinią, że aplikacja makijażu mineralnego nie należy do najprostszych zadań. Jednak dzięki kosmetykom Anaabelle Minerals czy Ecoloré wszystko powinno pójść zgodnie z planem. Klientki szczególnie polecają matujący puder tej ostatniej marki oraz cienie do oczu.

Pamiętaj, że stosując kosmetyki mineralne, żyjesz ekologicznie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *