Lego DUPLO - klocki idealne dla maluchów

Lego DUPLO – klocki idealne dla maluchów

Historia LEGO sięga, aż 1932 roku. Nazwa firmy pochodzi od duńskiego zwrotu „baw się dobrze”. Początkowo firma zajmowała się produkcją drewnianych zabawek. Stopniowo firma poszerzała swój asortyment.

Aż do dzisiaj rozwija go o produkty od najmłodszych do coraz starszych odbiorców. Dziś największą popularnością cieszy się LEGO Technic, Architecture, Boost, Lego City, Clasicc i Lego Creator 3 in 1. W wielu krajach świata odbywają się nawet zawody w składaniu klocków na czas. Oceniana wtedy jest kreatywność w wymyśłaniu nowych budowli.

Lego to przede wszystkim pasja

Ceny klocków dla dorosłych mogą zwalać z nóg. Jednak pasjonaci tego spsoobu spędzania czasu nie żałują wydawania dużych kwot na spełnienie dorosłych marzeń. Jednak producent nie zapomniał rówież o swoich najmniejszych odbiorcach.

Historia Lego Duplo

Od 1969 roku na rynku dostępne jest LEGO Duplo. Kategoria wiekowa mieści się w przedziale od roku do pięciu lat. Lego dla dzieci są dwukrotnie większe od zwyklych klocków LEGO. Dzięki temu małe rączki bez problemu mogą je składać. Spełnia to jeszcze inną równie ważną fukcję. Większe klocki lego  dla niemowląt nie zostą połknięte przez dzieci. Jest to niezmiernie ważne.

Do produkcji klocków Lego jest używany plastik dobrej jakości. Wiele chińskim odpowiedników ma specyficzny zapach. Plastik jest cienki i się łąmie. Uważam że wybór tego rodzaju zabawki duplo klocki jest jednym z najlepszych. Zainwestuj w rozwój swojego dziecka.

Jakie klocki Lego Duplo kupić dziecku?

Jakie klocki Lego Duplo kupić dziecku?
Jakie klocki Lego Duplo kupić dziecku?

Statycznie połknięcie przez dziecko zabawki jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci niemowląt. Klocki są wykonane z bardzo dobrego materiału. Są wytrzymałe. Nie ma więc ryzyka połamania klocka na mniejsze kawałki. Połączenia między klockami są trwałe i mocne. Ich kolorystyka przykuwa uwagę brzdąca. Zestawy są bardzo zróżnicowane. Już na tym etapie możemy wybierać spośród wielu zestwów z podziałem na kategorie dziewczynki i chłopcy. Pewnie wielu z nas zastanawia się czy kupując lego duplo cena nie zwali nas z nóg.

Ceny katalogowe lego dla niemowląt nie odbiegają znacznie od cen innych producentów. Do stu złotych jesteśmy w stanie kupić już całkiem fajny zestaw. Warto zainwestować w zabawki posiadające wszystkie atesty niezbędne do dopuszczenia ich do obrotu handlowego. Przy tym rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną dziecka. Zabawa nimi sprawi frajdę nie tylko najmłodszym, ale też rodzicowi. Każdy kto posiada w domu pociechę stwierdzi, że klocki duplo opinie pozytywną mają zasłużoną. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *