Wyprawka dla niemowlaka - o tym warto pamiętać

Wyprawka dla niemowlaka – o tym warto pamiętać

W czasie ciąży nie można pominąć przygotowań, które obejmują również zakup akcesoriów niezbędnych maluszkowi oraz mamie już w szpitalu i po wspólnym powrocie do domu.

Wyprawka dla niemowlaka to całkiem długa lista, do której warto podejść sumiennie. Oto tylko kilka rzeczy, o których nie można zapomnieć!

Wyprawka dla niemowlaka – Higiena i pielęgnacja

Do szpitala trzeba zabrać komplet ubranek, a także akcesoria, które pomogą nam właściwe zadbać o higienę noworodka. Są to przede wszystkim pieluszki dla niemowlaka Babydream, które należy dobrać odpowiednio co do wielkości naszego niemowlęcia.

Oczywiście po narodzinach używa się najmniejszego rozmiaru, który przeznaczony jest właśnie dla najmniejszych, o czym informuje rozmiarówka na każdym opakowaniu.

Oprócz pieluszek warto także zabrać specjalne podkłady Seni, które ułatwią nam pierwsze próby przewijania maluszka, a przy tym zadbają o to, aby nie zabrudzić szpitalnych pościeli czy naszych kocyków i rożków.

Dobrze będzie, jeśli nasza wyprawka dla niemowlaka będzie także zawierać waciki Babydream, które ułatwią nam oczyszczanie delikatnej skóry dziecka.

Mam do szpitalna powinna też zabrać krążki laktacyjne, również świetnie wypadają tutaj krążki laktacyjne Babydream.

Wyprawka dla niemowlaka
Wyprawka dla niemowlaka

Pierwsza kąpiel

Co prawda jeszcze w wielu szpitalach to położne i pielęgniarki dokonują pierwszej kąpiel, ale zdarza się i tak, że już mama musi się z nią zmierzyć. Na pewno więc przyda się termometr do wody, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że kąpiel nie będzie ani za zimna, ani za gorąca.

Nawet jeśli okaże się, że jednak pierwsza kąpiel czeka nas dopiero po powrocie do domu, to i tak wyprawka dla niemowlaka powinna być w wyposażona w termometr do wody – dzięki temu unikniemy stresu i zakupów w pośpiechu.

Musimy także pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka to również produkty przeznaczone do prania niemowlęcych ubranek. Oprócz proszku przyda się płyn do płukania Coccolino. Warto postawić na delikatne i antyalergiczne produkty, które pozwolą nam uniknąć poważnych problemów skórnych u dziecka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *