Paznokcie – wizytówka kobiety

Paznokcie – wizytówka kobiety

Poobgryzane paznokcie, odpryśnięty lakier to już przeszłość. Dłonie to wizytówka, każdej kobiety. Dbamy o nie od dawna, lecz samemu zapuścić paznokcie nie jest takie proste. Odżywki, lakiery nie zdają egzaminu, gdy jesteśmy gospodyniami na pełny etat. Warto je utwardzić i tutaj otwiera się przed nami pełen wachlarz usług kosmetycznych.

Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie lub na formie– krok po kroku

Przedłużanie paznokci metodą żelową może odbywać się w dwóch wariantach. Pierwszą z nich jest tips. Naturalne paznokcie skracamy pilnikiem do minimum. Następnie patyczkiem z drewna różanego odsuwamy wszystkie skórki. Wykorzystując blok polerski matowimy płytkę paznokciową. Następnie oczyszczamy płytkę Cleaner’em. Mając tak przygotowane paznokcie możemy zabrać się za dobór tipsa.

Nie może on być zbyt duży ponieważ nie będzie przylegał do płytki paznokciowej ale również ni mże być zbyt mały. Następnie używamy kleju na tak zwaną kieszonkę tipsa. Przyciskasz tips do paznokcia i czekasz chwilkę by klej zawiązał się z paznokciem.

Kolejnym etapem jest uformowanie paznokcia, jak życzy sobie klientka może to być kwadrat, owal czy migdał. Nakładamy żel podkładowy i utwardzamy go 2-3 minuty w lampie 36 UV.

Kolejna warstwa to żel budujący znowu do lampy. Tak przygotowany paznokieć możemy teraz poddać ozdabianiu. Tutaj możemy puścić wodze fantazji, możemy wtapiać cyrkonie, naklejki, brokaty czy ozdoby Filo. Przedłużenie paznokci metodą na formę odgrywa się analogicznie, lecz zamiast tipsa wykorzystujemy szablon, wkładamy go pod paznokcia i żelem budujemy dany kształt.

A może żel albo hybryda…

Tipsy czy forma to metoda bardzo wytrzymała lecz bardzo obciąża i niszczy naszą płytkę paznokciową. Mamy alternatywę na to a nawet dwie. Większość z nas ma niestety tendencję do łatwo łamiących i rozdwajających się paznokci. Tutaj polecam metodę żelową. Możemy zastosować ją na naszej płytce paznokciowej, utwardzając ją tylko i ewentualnie przyozdobić.

Technika ozdób poszła bardzo do przodu, gdyż dobrze wykwalifikowana kosmetyczka na paznokcie przeniesie Ci każdy wzór jaki tylko sobie wymyślisz. W ten sposób masz piękne, utwardzone paznokci, którymi możesz się chwalić koleżankom, ale również wykonywać wszystkie prace domowe. Mając gwarancję, że nie popękają tak szybko, jak Twoje naturalne paznokcie.

Drugą metodą jest hybryda. Szybko i prosto nałożymy swój ulubiony lakier, który również utwardzamy w lampie. Jest to lżejsza forma utwardzania paznokci, niż żel, niemniej jednak nie każda z nas może ją nosić. Uwarunkowane jest to budową naszych paznokci.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *