Jak dobrać buty do sylwetki?
Moda

Jak dobrać buty do sylwetki?

Tak, jak ciężko dobrać sukienkę do sylwetki, tak równie ciężko dobrać do niej buty. Czasem, nieświadomie same się skracamy lub poszerzamy, a można by tego uniknąć, mając wiedzę o tym, jak poszczególne buty współgrają z figurą. Jak dobrać buty do sylwetki?

Zbyt chude nogi

Szczupłemu we wszystkim ładnie, ale posiadaczka chudych nóg powinna się dobrze zastanowić nad wyborem fasonu, bo w niektórych butach będzie wyglądała po prostu źle.

Najlepsze dla niej będą botki, baleriny i japonki, a także w pełni zabudowane pantofle. Każdy z tych rodzajów obuwia sprawia, że nogi nie wyglądają na aż tak chude. Optyczne poszerzenie uzyskamy również poprzez wybranie butów ze zdobieniami, frędzlami itp.

Dobrze będą też wyglądały kozaki z grubą cholewą, która wcale nie musi być dopasowana do łydki.

Zbyt grube nogi

W tym przypadku, kiedy nogi są zbyt masywne, powinnyśmy dążyć do wysmuklenia ich i wyszczuplenia – oczywiste, prawda? Mniej oczywiste wydaje się jednak, że powinnaś nosić pantofle na pół słupku, stożku lub koturnie. Przy czym, jeśli zdecydujemy się na stożek, powinien on zwężać się ku dołowi.

Co do kozaków, to powinny one być długie, idealnie dopasowane do nogi. Broń Boże przed odstającą cholewką! Tylko zbędnie poszerzy ona nogi. To samo tyczy się botków z podwyższoną cholewką czy paskiem wokół kostki. Unikamy też zdobień.

Za to swobodnie można nosić szpilki.

W przypadku zaś masywnych łydek – buty na wysokim obcasie z wycięciem z przodu.

Nogi zbyt krótkie

Tu…krótko. Buty wydłużające nogi, czyli wysoki obcas i najlepiej odkryte palce, które zwrócą uwagę bezpośrednio na stopy, a nie nogi.

Brak wcięcia w kostce

Nie przedłużając – po prostu musisz kupować buty z wysokością ponad kostkę i zdobieniami właśnie na tej linii, żeby nie podkreślać tego braku.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak dobrać buty?

Ubierając się czy to na specjalne okazje, czy też, na co dzień, często zastanawiamy się jak dobrać buty do sylwetki. Jest to ważne zarówno w przypadku niższych, jak i wyższych kobiet, ponieważ od wzrostu, zależy, jaką dobierzemy wysokość obcasa. Wysoka osoba będzie mniej korzystnie wyglądać w bardzo niskich obcasach, przez zbyt duży kontrast. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakładanie butów na przynajmniej 8-centymetrowym obcasie. Rodzaj butów, a także samego obcasa, zależy także od wagi, dlatego wybierając się na zakupy warto zadać sobie pytanie, jak dobrać buty do figury?

Jak dobrać wysokoś obcasa?

Osoby o większej wadze powinny wybierać grubsze i tęższe obcasy, takie jak słupki, a nawet koturny, aby jak najbardziej zniwelować kontrast pomiędzy butami a figurą. A jakie buty dla chudej osoby? Analogicznie, najlepszym wyborem będą cieńsze obcasy, wręcz szpilki. Jak dobrać buty do sylwetki? Oprócz rodzajów obcasów warto zastanowić się także po prostu nad rodzajem butów. Osoby niższe powinny zrezygnować z dodatkowych pasków, na przykład wokół kostki, aby nie dodawać sobie dodatkowych poziomych linii, które mogą optycznie zabrać nawet kilka centymetrów.

W przypadku tęższej sylwetki warto dobierać jak najbardziej odkryte buty najlepiej w kolorze zbliżonym do skóry, które nadadzą sylwetce lekkości.