Zabieg sztucznych rzęsy

Zabieg sztucznych rzęsy

Ostatnio bardzo popularnym trendem, który można zauważyć po młodych ludziach to sztuczne rzęsy. Kiedyś stosowało się to w celu uzupełnienia rzęs gdy braliśmy jakąś długo terapie antybiotykową czy mieliśmy skłonność do wypadania włosów.

Dziś robi się to dla mody.

Fakt doczepione rzęsy pięknie wyglądają, są równe, gęste i nie trzeba ich malować lecz ten zabieg jest bardzo drogi na przestrzeni czasu.. Oczywiście znacznie to ułatwia kobiecie sprawę jeśli nie musi wstawać rano i się malować. Znacznie podnosi to komfort życia. Są plusy i minusy tego trendu.

Fakty i mity sztucznych rzęs…

Cena założenia sztucznych rzęs waha się między 100 – 150 zł. To nie dużo ale, dopełnienie trzeba zapłacić od 70 – 100 zł raz na 3-4 tygodnie. Gdy sobie to przeliczysz to w tej cenie masz dobrą maskarę, w którą inwestujesz raz na góra dwa miesiące. Faktem jest jednak to, że używając nawet najdroższego tuszu na świecie nie uzyskamy takiego efektu jak przy sztucznych rzęsach. Cały zabieg trwa około godziny może dwóch.

Dla kobiet to idealny czas na relaks, przysłowiową drzemkę w trakcie ciężkiego dnia. Po zabiegu przez 48 h rzęsy nie powinny mieć kontaktu z wodą. Należy zwracać również uwagę na to aby nie tratować ich płynami do demakijażu, mydłami czy żelami, ponieważ osłabiamy strukturę kleju i swoiście zabieg uzupełniający będzie trzeba przyspieszyć. Sztuczne rzęsy można nosić zimą bez obaw, że się rozpuszczą a także latem, gdy zaplanowałaś wyjazd w ciepłe kraje. Słona woda i duża temperatura mogą przyczynić się do tego, że po urlopie trzeba będzie udać się szybciej do kosmetyczki niż normalnie.

Efekt pięknych rzęs jest wtedy gdy pilnujesz regularnych uzupełnień. W przeciwnym razie rzęsy, będą wypadać pojedynczo co nie będzie wyglądało efektywnie gdyż na powiece zostaną wolne miejsca. Sztuczne rzęsy można w bardzo prosty sposób zdjąć stosując odpowiedni zmywacz i po 10-15 minutach wracamy do swoich rzęs.

Zaleca się by sztuczne rzęsy nie nosić cały rok. Ważne by zdejmować je co dwa miesiące i dać czas na regenerację naszych naturalnych rzęs. Możemy je wzmocnić odpowiednimi odzywkami i np. olejkiem rycynowym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *