Pielęgnacja męskiej twarzy

Pielęgnacja męskiej twarzy

Może nie wszyscy to wiedzą, ale zadbany mężczyzna to pewny siebie mężczyzna. Do jakiegoś czasu panowało przeświadczenie, że tylko kobiety wydają fortunę na różnego rodzaju kosmetyki. Maseczki, peelingi, plastry oczyszczające czy kremy na zmarszczki, to produkty, na które płeć piękna wydaje majątek.

Coraz częściej jednak mężczyźni zaczynają dostrzegać u siebie potrzebę zadbania o swoją twarz. Dostrzegają to również producenci kosmetyków. To nie jest żaden chwyt marketingowy, skóra mężczyzny znacznie różni się od kobiecej i trzeba zastosować do niej inne kosmetyki.

Twarz męska, a damska – różnice

Największy wpływ na budowę i funkcjonowanie skóry twarzy ma testosteron – jest to hormon, którego znacznie większe ilości są produkowane przez mężczyzn aniżeli przez kobiety.

Zobacz również: Moje patenty URODOWE

Skóra na męskiej twarzy jest o blisko 25% grubsza i mocniejsza, aniżeli kobieca. Ma też znacznie więcej mieszków włosowych, przez co owłosienie na niej jest znacznie większe, bardziej widoczne i twardsze. Męska skóra ma znacznie więcej gruczołów łojowych. Jest przez to znacznie bardziej narażona na powstawanie trądziku i zaskórników.

Pielęgnacja męskiej twarzy – OCZYSZCZANIE

To jest absolutna podstawa. Chociaż wiele osób popełnia tutaj podstawowe błędy – nie przykłada się, albo robi to zbyt szybko. Zbyt częste i zbyt agresywne oczyszczanie twarzy też nie najlepszym pomysłem. Męska skóra mimo, że grubsza i twardsza to dość często ulega podrażnieniom.

Do oczyszczanie skóry twarzy idealnie będą nadawały się żele oczyszczające. Szukajmy takich, które nie zawierają SLS, nawilżą twarz i zwężą pory. Nie jest dobrym pomysłem, używanie zwykłego mydła do mycia twarzy. Bardzo mocno wysusza ono twarz i sprawia, że staje się dość mocno narażona na uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie żelu oczyszczającego na bazie węgla. Większość tego typu produktów, oprócz oczyszczenia, reguluje wydzielanie sebum, a użyty rano delikatnie matuje cerę.

Pielęgnacja męskiej twarzy – GOLENIE

Pielęgnacja męskiej twarzy

Jeśli, ktoś zapuszcza zarost, to pomija ten krok. Jednak podczas golenia wielu mężczyzn zapomina o kilku podstawowych zasadach. Używając maszynki jednorazowej, to faktycznie powinna to być maszynka jednorazowa, użyta raz, no dobrze… dwa, trzy razy. Po pewnym czasie staje się ona siedliskiem bakterii i podrażnienie twarzy może spowodować zakażenie.

Przeczytaj także: Urodowe perełki za grosze

Piankę lub żel do golenia możemy wybrać pod kątem skóry jaką posiadamy – normalna albo wrażliwa. Tych produktów, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich zadaniem jest zmiękczenie zarostu i ułatwienie golenia, pozostawiając skórę bez podrażnień.

Ostatnio trafiłem na nowość na rynku, mydło do golenia i zastanawiam się, czy faktycznie się sprawdza. A może ktoś z Was z niego już korzystał i pochwali się opinią?

Pielęgnacja męskiej twarzy – NAWILŻENIE

Po dokładnym oczyszczeniu i goleniu przyszedł czas na odżywienie i nawilżenie skóry. Na dzień powinniśmy stosować lekkie kremy, niepowodujące efektu „świecenia się”. Na noc natomiast wybierzmy krem mocno odżywiający skórę.

Warto wybierać kremy chroniące skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, kurz.

W ofercie sklepów jest też wiele kremów do skóry problematycznej. Mając cerę tłustą, z niedoskonałościami powinniśmy pamiętać o codziennej pielęgnacji, bowiem tylko w ten sposób będziemy w stanie uniknąć zatykania się porów powstawania trądziku i zaskórników.

Podsumowanie

Skóra na twarzy mimo, że jest dość gruba, to jest naturalną tarczą ochronną dla naszej twarzy. Powinniśmy ją wspomagać w tej walce poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Jednak musimy to robić z rozwagą i pamiętać, że zbyt częste mycie sprawia, że pozbywamy się naturalnej warstwy ochronnej.

Po każdym użyciu kosmetyków musimy obserwować zachowanie się skóry, może się bowiem zdarzyć, że na jakiś składnik będziemy uczuleni.

Kilka propozycji kosmetyków

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *