Nowy iPhone SE 2020 za niewielkie pieniądze

Nowy iPhone SE 2020 za niewielkie pieniądze

Przedsprzedaż nowego iPhone SE 2020 rusza 17 kwietnia. Telefon ten nosi nazwę po swoim starszym bracie – iPhone SE (2020) wbrew oczekiwanium wszystkim, że będzie to iPhone 9.

Co nowego przygotowało nam Apple, w co wyposażone są nowe telefony. Sprawdź, zanim kupisz ten telefon.

Jak wygląda nowy iPhone SE

Można mieć wrażenie, że przenosimy się do przeszłości. Nowe elementy zostałe zapakowane w znanej wszystkim użytkownikom Apple’a obudowie od iPhona 8.

Tak więc powstał telefon o klasycznym wyglądzie z pojedynczym aparatem fotograficznym, czytnikiem lini papilarnych Touch ID i ekranem 4,7″ LCD o proporcjach obrazu 16:9. Ekran niestety jest otoczony dość sporymi jak na obecne czasy ramkami. Apple zastosował również technologie True Tone, która dopasowuje barwy na ekranie do panujących w koło warunków oświetleniowych.

Obudowa stworzona jest ze szkła i aluminium i jak mówi producent zgodna z normą IP67, czyli telefon może wytrzymać pod wodą do 30 minut. Aczkolwiek nie proponuję tego testować, aż do maksimum wytrzymałości.

Przeczytaj także: Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Ten model iPhone będzie produkowany w trzech kolorach: czarny, biały i … czerwony. Chociaż uważam, że tego typu telefony warto wybierać w bardzo klasycznych kolorach – białych i czarnych. W końcu to jest iPhone i te kolory najbardziej do niego pasują.

Co mamy w środku iPhone SE

Z zewnątrz telefon wygląda jak jego starszy odpowiednik, za to w środku jest znacznie lepiej. W tym nowym (starym modelu) zastosowano układ Apple A13 Bionic, który jest wbudowany w modele z serii 11. Jest to jeden z najlepszych i najpotężniejszych układów. Tak, więc z całą pewnością telefon posłuży nam przez długie lata.

Telefon wyposażone jest w jeden zewnętrzny aparat o rozdzielczości 12 Mpix i przedni aparat o rozdzielczości 7 Mpix.

Warto sprawdzić: WYPRZEDAŻ męskich zegarków!

Nowy iPhone wspiera łączność LTE, oraz wszystkie standardy WiFi. Posiada wbudowany Bluetooth w wersji 5.0. Połączenie i ładowaniu telefonu możliwe jest przez Lightning, znane wszystkim użytkownikom nadgryzionego jabłuszka.

Ceny nowego iPhone SE

Moim zdaniem jest to telefon, który adresowany jest już do znacznie większej grupy osób. Ceny są wysokie, jednak już znacznie bardziej przystępne dla przeciętnego użytkownika. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że telefony Apple to urządzenia na długie lata, dzięki swojej wydajności i szybkości działania.

Najtańszy model o pojemności 64 GB to koszt 2199 PLN, więc moim zdaniem cena rewelacyjna. Za pojemność 128 GB zapłacimy 2499 PLN, natomiast na wersję 256 GB musimy znaleźć w portfelu środki w wysokości 2949 PLN.

Nowy iPhone SE 2020 za niewielkie pieniądze
fot. Apple.pl

Jeśli aktualnie szukacie nowego telefonu, to myślę, że wersja 64GB jest idealnym rozwiązaniem. I wierzcie mi, że przesiadka np. z Androida wcale nie jest taka trudna. Ok, początki mogą być ciężkie 🙂

Przeczytaj także: Rodzaje whisky

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *