Ślub cywilny i elegancki obiad zamiast wesela

Ślub cywilny i elegancki obiad zamiast wesela

Uczta weselna to jeden z ważniejszych momentów wyjątkowego dnia ślubu.

Jednak nie każda para chcę wydawać krocie na weselne przyjęcia na 100 osób. Alternatywą jest obiad w domu lub mieszkaniu dla rodziny i przyjaciół.

Przygotowanie pomieszczeń

Przede wszystkim musisz przygotować mieszkanie lub dom do wesela. Aby ustawić stoły, potrzebujesz dużego pokoju. Warto zastanowić się, gdzie goście mogą poprawić makijaż i fryzurę, jak opróżnić garderobę i przygotować miejsca do tańca. Możesz sztucznie zwiększyć przestrzeń przez tymczasowe usunięcie mebli. Optymalnym wyjściem jest zorganizowanie osobnej przestrzeni do spożywania potraw weselnych i tańca. W pokoju gdzie goście będą tańczyć, musisz zorganizować miejsce na drinki i głośniki. Jednak najważniejsze jest odpowiednio skomponowane menu. W tym pomoże ci prywatny kucharz w Warszawie czy Krakowie wszędzie dziś znajdziesz firmę, świadczącą tego typu usługi.

Jak skomponować menu

Bankietowa część wesela często decyduje o atmosferze. Udany bankiet może sprawić, że wesele będzie sukcesem i odwrotnie – zepsuć całą uroczystość. Dlatego musisz poważnie podejść do planowania menu. Kucharz na wesele pozwala rozwiązać wiele problemów. To na przykład prawidłowe obliczenie ilości jedzenia. Trudno nazwać wesele udanym, jeśli goście wyjdą z niego głodni. Nadmiar jedzenia również nie zawsze jest odpowiedni, dlatego należy z góry obliczyć, ile jedzenia potrzebujesz dla zaproszonych gości. Kucharz ze swoim doświadczeniem, zrobi to lepiej i szybciej niż ty.

Niezależnie od menu, zachowaj równowagę między daniami mięsnymi i rybnymi, daniami na ciepło i na zimno, napojami bezalkoholowymi i alkoholowymi, aby stworzyć zróżnicowane i odpowiednie menu. Tu znowu możesz liczyć na pomoc prywatnego kucharza. Jednocześnie jego odpowiednie wybory sprawią, że zaoszczędzisz, nie kupując zbędnych produktów.

Zwróć uwagę, czy wśród twoich gości są wegetarianie, alergicy lub osoby, które w jedzeniu przestrzegają zasad religijnych. Dzieci mogą również potrzebować specjalnych posiłków. To informacje, które musisz podać swojemu kucharzowi.

Dobry plan pomoże ci uporać się z niespodziankami, które towarzyszą każdemu weselu. Na przykład zachowaj niewielki margines w obliczaniu posiłków dla gości na wypadek, gdyby ich liczba w ostatniej chwili wzrosła, a także zaplanuj przynajmniej kilka dań wegetariańskich.

Ślub cywilny i elegancki obiad zamiast wesela
Ślub cywilny i elegancki obiad zamiast wesela
Materiał partnera.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Wygląds na to, że taki obiadek zamiast zwykłego wesela (choć z pewnością swoje też kosztuje) pomaga zaoszczędzić parę groszy. Grunt to dobrze pojeść i mieć dobre wspomnienia 😉

  2. Wygląds na to, że taki obiadek zamiast zwykłego wesela (choć z pewnością swoje też kosztuje) pomaga zaoszczędzić parę groszy. Grunt to dobrze pojeść i mieć dobre wspomnienia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *