Domowe SPA

Spa we własnym domu

Spa kojarzy się z luksusem. Jednak nie jest ono dostępne wyłącznie dla najbogatszych, tym bardziej, że wiele zabiegów można wykonać w zaciszu własnego domu. I to niewielkim kosztem.

Wystarczy zainwestować w odpowiednie kosmetyki, wśród których prym wieść będą peelingi oraz maseczki. Dla wzbogacenia efektu można również zapalić świecę zapachową lub przygotować sobie wodę ogórkową, która orzeźwi oraz oczyści organizm z toksyn.

Domowe spa czas zacząć

Na początku prysznic lub kąpiel. W pierwszym przypadku warto zafundować sobie około półgodzinny peeling całego ciała. Wydaje się długo, ale trzeba dać kosmetykom szansę aby zaczęły działać.

Domowe SPA
Domowe SPA

Zatem każdą część ciała należy odpowiednio długo masować, stosując swój ulubiony peeling. Można zrobić go samemu z cukru, oliwy z oliwek i kawy. Jeżeli zdecydujemy się na kąpiel, to na pewno do ciepłej wody warto dodać nie tylko płyn do kąpieli, ale również kilka kropel ulubionego olejku zapachowego.

Poza cudną wonią w łazience, odżywi się oraz nawilży skórę całego ciała. Po prysznicu lub kąpieli czeka nakładanie balsamu. Potem przychodzi czas na peeling twarzy. Z nim również nie należy się spieszyć, a w jego trakcie warto głęboko oddychać. Maseczka na twarzy to kolejny element domowego spa.

Dzięki niej skóra zostanie oczyszczona, nawilżona, a nawet zrelaksowana. Niektóre produkty po zastygnięciu utrudniają pracę mięśni twarzy, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i wygląd.

W międzyczasie można włożyć stopy do specjalnego masażera, wypełnionego wodą. Po takiej mini kąpieli, zasadnicze znaczenie będzie miało nałożenie na wymagającą skórę stop głęboko nawilżającego kremu.

Domowe spa to relaks, który warto fundować sobie regularnie. Nie tylko z uwagi na wygląd, ale również ogólne samopoczucie i zdrowie skóry.

Choć nie trzeba się na niego umawiać w salonie, dobrze zaplanować go i zapisać w swoim kalendarzu. By nie zapomnieć, ale również nie korzystać z byle wymówki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *