Subtelne dodatki, które sprawdzą się w każdej sytuacji – poznaj wszystkie!

Subtelne dodatki, które sprawdzą się w każdej sytuacji – poznaj wszystkie!

Strój, który wybieramy zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje, jest odzwierciedleniem naszego stylu i naszej osobowości. Nie ulega wątpliwości, że bardzo dużo mówi o nas to, w jaki sposób się ubieramy. To właśnie strój jest jednym z najważniejszych czynników składających się na tzw. pierwsze wrażenie i to jak postrzegają nas inni.

Choć mówi się, że „nie szata zdobi człowieka”, tak naprawdę schludny, a przede wszystkim pasujący do okoliczności strój stanowi jedną z najważniejszych informacji o nas. W niektórych sytuacjach, jak na przykład rozmowa kwalifikacyjna, może on odegrać niezwykle istotną rolę, przesądzając o powodzeniu lub porażce. Warto więc zadbać o to, aby strój, który wybieramy, był wyrazem nas samych. Aby tak się stało, musimy się zatroszczyć, by wszystkie jego elementy były ze sobą spójne.

Moc dodatków, czyli o tym, jak wiele mogą zdziałać małe drobiazgi

Wiele osób pod pojęciem „strój” tak naprawdę rozumie tylko i wyłącznie poszczególne elementy garderoby, tymczasem okazuje się, że to o wiele więcej. Nie ulega wątpliwości– jego podstawą są umiejętnie dopasowane do siebie ubrania, ale warto pamiętać, że nawet najlepiej skomponowane nie będą dobrze się prezentować, jeśli nie uzupełnimy ich o drobne detale. Dodatki, bo o nich mowa, mogą mieć różną formę i przybierać różne postaci. Są to apaszki, buty, torebki, paski, akcesoria do włosów oraz biżuteria. Choć często niepozorne, tak naprawdę mają wielką moc. Bardzo często powodzenie całej stylizacji uzależnione jest właśnie od nich. Co ciekawe, potrafią zdziałać równie wiele złego, jak i dobrego. To, jaki efekt finalny osiągniemy przy ich wykorzystaniu, zależy od tego, w jaki sposób je dobierzemy.

Pierścionek z niebieskim oczkiem i cała reszta ozdobnych detali – sprawdź jak je wykorzystać!

O ile z dopasowaniem do stroju butów lub torebki większość kobiet nie ma zbytniego problemu, o tyle z wyborem odpowiedniej biżuterii niestety bardzo często jest już trudniej. W obawie przed nadmiernym skupieniem uwagi na ozdobach, wiele pań decyduje się na tradycyjną klasykę, unikając odważnych rozwiązań. W rezultacie wśród stylizacji dominują  złoto i srebro, pojawiające się zazwyczaj w postaci kolczyków lub wisiorków. Tymczasem odważna zabawa kolorem może wnieść powiew świeżości do naszego stroju i nadać mu charakteru. Przykładem może być chociażby pierścionek z niebieskim oczkiem, który świetnie odnajdzie się w połączeniu zarówno z wielokolorową stylizacją, jak i tą, w której każdy element jest mocno wyważony, stanowiąc dla niej oryginalny kontrast. Co więcej, pierścionek z niebieskim oczkiem równie dobrze sprawdzi się na co dzień, jak i na uroczyste okazje. Jego obecność na naszym palcu to informacja na temat naszej odwagi, fantazji i pewności siebie. Nie warto więc obawiać się kolorowej biżuterii – pora nauczyć się nią bawić!

Materiał zewnętrzny.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *