Jak dobrać rozmiar obcasów

W jaki sposób dobrać rozmiar butów? 3 podstawowe zasady wyboru wysokości obcasów

Odpowiedni rozmiar butów zapewnia utrzymanie przez kobietę ładnej postawy, prawidłowy chód oraz przede wszystkim wygodę. Zapobiega także wszelkim deformacjom narządów ruchu czyli skrzywieniom kręgosłupa, koślawości stóp czy kolan, oraz ostrogom czy haluksom, jak również co zapewne jest najważniejsze, pozwala się poczuć dziewczynie atrakcyjnie i bardzo kobieco. Jak dobrać rozmiar butów?

Zobacz…

Jak dobrać rozmiar butów?

  • Buty nie powinny być zbyt płaskie. Panuje powszechna opinia, że im niższe buty tym lepiej dla zdrowia kobiecych nóg. Niestety jest to mit, który należy szybko i skutecznie obalić. Tak popularne i szeroko dostępne w sieciowych sklepach, balerinki, które maja płaskie i cienkie podeszwy mogą wyrządzić więcej szkód damskim stopą aniżeli szpilki.Noga w nich wcale nie jest stabilna, a zbyt cienka podeszwa sprawia, że czuć w nich każdy kamyczek, na który nadepnie się po drodze. Po pół godzinnym spacerze w takich butach, nogi są zmęczone i obolałe. Tym bardziej, że ciało w nich nienaturalnie wygina się do tyłu. Zatem jeśli kobieta wybiera tego typu obuwie powinna zwrócić uwagę na to, aby obcas miał co najmniej pół centymetra wysokości.
  • Dobierz obcas do swojego wzrostu. Rzecz banalna, ale prawdziwa. Zbyt wysokie dziewczyny nie powinny wybierać bardzo dużej szpilki, a te niskie płaskiego obuwia, bowiem sylwetka nie będzie prezentować się korzystnie.
  • Stopa w bucie na obcasie powinna być nachylona do podłoża pod kątem 30- 45 stopni. Dzięki temu noga nie tylko ładnie się prezentuje, ale także nie męczy się za szybko.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *