Wizyty kontrolne u ginekologa

Wizyty kontrolne u ginekologa

Regularne wizyty u ginekologa są bardzo istotne. Dzięki nim można wykryć potencjalne choroby. Do ginekologa warto chodzić nie tylko w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, ale też wtedy, kiedy kobieta czuje się dobrze.

Ginekolog – co bada?

W czasie badania ginekologicznego lekarz jest w stanie wykryć bardzo dużo chorób narządów kobiecych. Pewne choroby intymne na przykład stany zapalne sromu, pochwy bądź szyjki macicy powodują dokuczliwe objawy. Mowa tutaj o pieczeniu, świądzie oraz upławach. Z tego powodu nie sposób ich przeoczyć. Bardzo dużo schorzeń jednak nie daje praktycznie żadnych objawów bądź są one niejednoznaczne. W tym przypadku trzeba wymienić nieprawidłowe krwawienia oraz bóle podbrzusza. Tego typu objawy nierzadko świadczą o mięśniakach bądź endometriozie. Mogą objawiać się też znacznie groźniejsze schorzenia tj. nowotwór trzonu macicy bądź jajników. Okazuje się, że od wczesnego wykrycia schorzenia może zależeć życie kobiety. Dlatego na wizyty kontrolne do ginekologa w Katowicach najlepiej zapisywać się do pół roku.

Badanie USG Katowice

Podczas badania ginekolog ocenia położenie oraz wielkość narządów kobiecych. Dzięki temu może stwierdzić większe mięśniaki, torbiele bądź guzy jajników. Może też stwierdzić obniżenie macicy. Bardzo istotną wskazówką bywa również ból, który pojawia się w czasie badania. W Katowicach można liczyć na usługi uznanego ginekologa. Oferuje on prowadzenie ciąży oraz różne badania USG. Wszystko odbywa się w miłej atmosferze. Na pierwszą wizytę ginekologiczną najlepiej zapisać się po pierwszej miesiączce. Zaniedbanie odbywania badań ginekologicznych może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Na czym polega ginekologia estetyczna?

Ginekologa estetyczna od lat zyskuje na popularności. Jest szczególnie wskazana paniom, u których występuje nietrzymanie moczu spoczynkowe bądź wysiłkowe. Do tego dolicza się patologiczną suchość pochwy lub jej luźność. Nie można też zapomnieć o przeroście warg sromowych mniejszych oraz zrostach czy bliznach powstałych po nacięciu krocza. Ta ostatnia przypadłość bywa bardzo bolesna, a ponadto utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi jednak ginekologia estetyczna, która coraz bardziej ceniona jest przez kobiety. Jej celem jest przywrócenie równowagi psychicznej oraz fizycznej pacjentkom. Sporą zaletą ginekologii estetycznej jest fakt, że zabiegi ją obejmujące są praktycznie bezbolesne, a dodatkowo mało inwazyjne. Jest tak, gdyż najczęściej przeprowadzane są przy zastosowaniu lasera.

Wizyty kontrolne u ginekologa
Wizyty kontrolne u ginekologa
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *