Wygodne ubranie gwarancją udanego dnia w przedszkolu

Wygodne ubranie gwarancją udanego dnia w przedszkolu

Każda mama wie, że wybór ubrania dla przedszkolaka wbrew pozorom nie jest prosty. Dziecko w wieku 4-5 lat bardzo często chce samo decydować o swoim wyglądzie, a często zdarza się tak, że ubranka wybrane przez dziecko niekoniecznie będą odpowiednie do przedszkola.

Jak wybrać ubranka dla dziecka?

Najlepszym, według mnie wyborem, podczas kupna odzieży dla przedszkolaka są ubrania nie krępujące jego ruchów oraz wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, których duży wybór oferuje sklep 5.10.15. Ponadto, dobrze jest zapatrzeć dziecko w rzeczy, które mogą się pobrudzić podczas różnych przedszkolnych aktywności, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku przedszkola. Gdy wybieram ubranie dla dziecka, staram się także o taki dobór poszczególnych części garderoby, który pozwoli dziecku doskonalić umiejętność samodzielnego ubierania i rozbierania się. Zestawem, który moim zdaniem najlepiej sprawdza się w przedszkolu jest:

  • T-shirt lub bluzka z długim rękawem, może być z nadrukiem ulubionego bohatera z książki lub bajki,
  • rozpinana bluza, raczej preferuję bluzy z zamkiem błyskawicznym niż z guziczkami, które dziecku ciężej zapiąć,
  • spodnie dresowe, legginsy, ewentualnie spódniczka na gumce i dopasowane rajstopki.
  • Wygodne ubranie gwarancją udanego dnia w przedszkolu
    Wygodne ubranie gwarancją udanego dnia w przedszkolu

4 latek już ma własny styl i fason

Jak już wspomniałam, dziecko w wieku około 4 lat zaczyna mieć własne preferencje dotyczące koloru lub fasonu ubrań.  Zatem, aby wspierać kształtujący się indywidualizm dziecka i jednocześnie mieć pewność, że ubranie będzie adekwatne do miejsca i zajęć, które maluch będzie wykonywać warto dać mu wybór. A mianowicie, przygotować kilka zestawów odzieży, z których dziecko może wybrać ubranie na dany dzień. W celu zaopatrzenia się w wystarczającą ilość ubranek, warto poszukać okazji w sklepach allegro. W okresie jesienno-zimowym dobieram ubrania wierzchnie i dodatki w taki sposób, aby dziecko miało zapewnioną swobodę ruchów.

Generalna zasada, którą staram się kierować podczas zakupu ubrań dla dziecka jest wygoda. Dziecko najlepiej rozwija się przez zabawę, dlatego też ubranie w żadnym razie nie powinno uniemożliwiać mu aktywnego poznawania świata.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *