Wyzwania dla żelazka: jak sprawnie uprasować koszulę?

Wyzwania dla żelazka: jak sprawnie uprasować koszulę?

Dobrze prezentująca się koszula może skutecznie wzmocnić pewność siebie. Jednak nawet najbardziej szykowny model z nieestetycznymi zagięciami nie będzie spełniał tej funkcji. Jak szybko i skutecznie wyprasować koszulę i nie poświęcić na to kilku godzin? Oto kilka sprawdzonych trików!

Dobrze się do tego przygotuj!

Zanim zaczniesz prasować koszulę, możesz ją delikatnie zwilżyć wodą. Uważaj jednak, aby nie zmoczyć jej zbyt mocno. Chodzi raczej o delikatne skropienie na kilka minut przed włączeniem żelazka. Dzięki temu zagniecenia znacznie szybciej poddadzą się wysokiej temperaturze. Jeżeli zamierzasz wyprasować koszulę w ciemnym kolorze, pamiętaj, aby robić to przez dodatkową bawełnianą szmatkę. Bezpośrednia styczność rozgrzanego żelazka z ciemną tkaniną może powodować odbarwienia.

Zacznij z dobrej strony

Dobrze jest zacząć prasowanie od najmniejszych elementów koszuli, czyli kołnierzyka i mankietów. Zwykle są usztywnione, więc nie pogniotą się podczas prasowania kolejnych części koszuli. W przypadku mankietów zaprojektowanych pod spinki rozłóż je i prasuj z każdej ze stron. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/blog/porady-pranie/jak-prasowac-koszule.

Właściwy kierunek i technika

Kolejnym elementem do prasowania będą rękawy koszuli. Pamiętaj, aby nie zaprasowywać na nich kantów, które później robią mało eleganckie wrażenie. Rękawy należy prasować od łokcia w stronę mankietów, a potem od łokcia do ramienia. Przód i tył koszuli to stosunkowo łatwe do wyprasowania powierzchnie, jednak i w tym przypadku warto zastosować się do kilku wskazówek. Obie strony należy prasować w najszerszym miejscu deski, delikatnie naciągając materiał w dół. Dzięki temu przywrócisz koszuli oryginalny kształt – podczas prania zawsze może się minimalnie skurczyć.

Prasowanie koszuli możesz sobie znacznie ułatwić, korzystając z żelazka z generatorem pary. Dzięki niej tkanina jest idealnie nawilżona i podatna na wygładzanie. Pomyśl o zakupie takiego sprzętu, jeśli eleganckie koszule to element stroju, z którym nie rozstajesz się na co dzień.

Wyzwania dla żelazka: jak sprawnie uprasować koszulę?
Wyzwania dla żelazka: jak sprawnie uprasować koszulę?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *