Dieta wegańska - sztuka jedzenia czy filozofia?

Dieta wegańska – sztuka jedzenia czy filozofia?

Dieta wegańska cieszy się coraz większą popularnością. Wiąże się nie tylko z wykluczeniem z diety pewnych produktów, ale także dojrzałą, ukierunkowaną filozofią życiową. Poznaj bliżej wegan!

Dieta wegańska – założenia

Dieta wegańska ma swoje korzenie w weganizmie, który jest filozofią, stylem życia. Zasadą jest tutaj wykluczenie wszelkiego wykorzystywania zwierząt. Chodzi tu nie tylko o prostą rezygnację z jedzenia mięsa produktów odzwierzęcych, ale też o wyrzeczenie się odzieży i kosmetyków, do zrobienia których były one wykorzystane. Miłość do zwierząt to jeden z powodów przejścia na dietę wegańską. Drugi powód zmiany zasad żywienia na vege to troska o zdrowie. Badania naukowe dowodzą, że dieta z wykluczeniem produktów pochodzenia odzwierzęcego jest znacznie zdrowsza niż tradycyjna.

Podsumowując, dieta wegańska jest zarówno filozofią życia, jak i również sposobem odżywiania.

Czego nie spotkasz w diecie wegańskiej?

Dieta wegańska wymaga wyrzeczeń. Z całą pewnością najtrudniejszy jest pierwszy okres diety. Z każdym dniem coraz bardziej uczymy się nowej kuchni, zamiany produktów, aż po kilku tygodniach nowy sposób wydaje się być dla nas tak naturalny, że nie brakuje starych przyzwyczajeń.

Jeszcze przed przystąpieniem do diety wegańskiej, warto poznać produkty, z których całkiem rezygnujemy. Są to:

  • mięso;
  • ryby;
  • owoce morza;
  • jaja;
  • mleko;
  • produkty mleczne;
  • miód.

Należy pamiętać, że dieta wegańska musi być prawidłowo zbilansowana. Warto wspierać się suplementami.

Warto pamiętać również o tym, że prawdziwy weganin nie nosi odzieży, torebek, butów ze skóry zwierzęcej i nie używa kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Jesteś weganinem? Chcesz przejść na weganizm? Ta strona jest właśnie dla Ciebie: https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/ ! Tu znajdziesz ciekawe porady, możliwość konsultacji z dietetykiem klinicznym oraz możesz kupić potrzebne Ci produkty i suplementy.

Dieta wegańska - sztuka jedzenia czy filozofia?
Materiał partnera.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *