Z dzieckiem w podróży – jak zająć malucha w pociągu lub samolocie
Lifestyle

Z dzieckiem w podróży – jak zająć malucha w pociągu lub samolocie

Podróż z maluchem może być naprawdę męcząca. Kilkulatek jest w stanie skupić uwagę na jednej rzeczy tylko przez kilkanaście minut, dlatego też utrzymanie go w jednym miejscu bywa męczące.

A podróż pociągiem lub samolotem może trwać nawet kilkanaście godzin. Co zrobić, żeby wyjazd nie zmienił się w męczarnię dla rodziców i współpasażerów?

Huawei P9 lite – bateria idealna do puszczania bajek

Każdy rodzic wie, że to, co najbardziej przyciąga uwagę malucha, to oczywiście bajki. Oglądanie ich jest źródłem niewyczerpanej radości i… niezwykłego spokoju. W podróży zatem przyda się telefon, na którym dziecko będzie mogło puścić sobie ulubione kreskówki i piosenki. Oczywiście będzie potrzebny taki, który na dużym obciążeniu będzie mógł działać przez dłuższy czas.

telefonie Huawei P9 Lite bateria działa przez bardzo długi czas. Jest wytrzymała i trwała, mimo tego, że aparat musi łapać chybotliwy w podróży sygnał wi-fi i odtwarzać filmy, wytrzyma bardzo długo. W Huawei P9 Lite bateria nie jest jedynym czynnikiem, który sprawia, że oglądanie bajek będzie przyjemnością. Jest nim także duży ekran, który sprawi, że maluch zajmie się przez wiele godzin.

Najlepsze zajęcie – nowe zabawki

Kupienie nowej zabawki dla malucha to najlepszy sposób na to, by zajął się na dłużej w podróży. Starsze rzeczy są dla niego mniej atrakcyjne i chociaż zabranie ulubionej przytulanki, zestawu ukochanych dużych klocków i innych ważnych zabawek jest koniecznością, warto kupić coś nowego.

Nieznana wcześniej zabawka lub układanka może sprawić, że maluch skupi uwagę na dłużej. Rozwiązanie nowego problemu i ekscytacja nową rzeczą będą trwały na tyle długo, że dziecko będzie zajęte przez większą część podróży. Nawet po chwilowym znudzeniu chętnie wróci do zabawy nowym gadżetem.

Łamigłówki, wykreślanki, układanki

Dorośli często w podróży zajmują czas grami umysłowymi. Krzyżówki, sudoku, łamigłówki – to zdecydowanie umila podróż i sprawia, że czas przejazdu upływa znacznie szybciej. Podobnie jest w przypadku maluchów.

Należy im przygotować potężny zestaw ciekawych łamigłówek, wykreślanek i książek z zagadkami. Przydadzą się także układanki, puzzle, które można dopasowywać w pudełku, i wszelkiego rodzaju duże klocki. Wszystko, co przyciągnie uwagę malucha na dłużej. Do tej samej kategorii zaliczają się oczywiście kolorowanki – nowa książeczka, kilka kredek i dziecko z pewnością zajmie się chociaż na kilkanaście minut.

Przygotuj odpowiednie przegryzki

To oczywiste, że w podróż z dzieckiem musisz zabrać ze sobą jedzenie i picie. Butelki z wodą, sok czy herbatka w termosie są obowiązkowe, podobnie jak kanapki i owoce. Przygotuj jednak także drobne przekąski, którymi może zająć się maluch. I nie chodzi tutaj wyłącznie o chrupki czy niezdrowe słodycze.

Pokrojone w drobną kostkę owoce, które można jeść za pomocą wykałaczki – dziecko chętnie po nie sięgnie. Cieniutkie plasterki marchewki do chrupania z powodzeniem zastąpią chipsy.

Zajęcie uwagi malucha na czas podróży to wielkie wyzwanie. Należy dobrze się do tego przygotować przed wyjazdem, by podróż minęła spokojnie i w miłej atmosferze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.