Jak leczyć depresję?
Zdrowie

Jak leczyć depresję?

W dzisiejszych czasach przy natłoku zajęć i obowiązków życia codziennego nie trudno wpaść w depresję. Jest traktowana jako cicha choroba. Bardzo często nie mamy pojęcia, że mamy objawy depresji. Czym się ona objawia?

Otóż odczuwamy smutek, brak radości życia, sensu, brak energii czy problemy ze snem. Obserwacja siebie to najważniejsze zadanie.

Gdy któreś z wyżej wymienionych objawów utrzymuje się dość długo warto spróbować przezwyciężyć depresję.

Jak leczyć depresję?

Sposobem na leczenie depresji jest kilka. Najczęściej stosowana jest jednak aktywność fizyczna. Nic tak nie wpływa na nas, jak intensywny trening. Warto się zmusić do treningów nawet codziennie, gdyż pobudzane są receptory, czujemy się pobudzeni i chętni do działania. Regularne ćwiczenia napędzają nas do zmian mogą być one nie wielkie ale najważniejsze jest zaangażowanie.

Gdy sami jesteśmy oporni n zmiany poprośmy o współprace dobrego psychologa, który będzie Twoim guru i pozwoli Ci spojrzeć na świat nakładając kolorowe okulary. Fakt! Potrzeba na to czasu lecz Ty sam musisz wiedzieć, ze chcesz wyjść z depresji. Drugim sposobem na poradzenie sobie z depresją jest farmakologia.

Gdy Twój stan się nie zmienia czujesz te same objawy co na początku należy udać się do psychiatry, który dobierze odpowiednie leczenie antydepresyjne dla Ciebie, zdecyduje czy możesz leczyć się w domu czy wymagasz hospitalizacji.

Efektów nie ma od razu, leki należy zażywać od 4-6 tygodni. Nie możemy ich sami odstawić to może spowodować wiele kłopotów, wszystko musi być kontrolowane z lekarzem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.