Zacznij nowe życie w 90 dni – dołącz do wyzwania!

Zacznij nowe życie w 90 dni – dołącz do wyzwania!

Jesteśmy w stanie zmienić swoje życie w zaledwie kilka tygodni i nie potrzebujemy do tego ogromnych ilości gotówki ani innych niestworzonych zasobów i możliwości. Wystarczy odrobina determinacji i zdanie się na wiedzę oraz doświadczenie innych ludzi, którzy sami praktykują zdrowy styl życia od lat. Już teraz zapraszamy cię do wzięcia udziału w wyzwaniu „Moje 90 dni” czyli Nowy Ja, Nowa Ty w 90 dni. Wystarczy, że zaczniesz obserwować social media i stronę projektu Odmładzanie na surowo. Wspólny pierwszy krok w tegorocznym wyzwaniu stawiamy już 15 kwietnia… ale zacząć na własną rękę, kierując się naszymi wskazówkami, możesz kiedy tylko będziesz gotowy!

Wyzwanie „Moje 90 dni” to flagowa akcja projektu Odmładzanie Na Surowo, zawierająca w sobie wszystkie najważniejsze założenia, którymi kierujemy się w naszej działalności i do których stosowania przekonujemy Polaków już od kilku lat. Nie bez powodu wyzwanie trwa aż 3 miesiące. To ponad 12 tygodni, które pomogą ci wprowadzić stałe zmiany do swojego życia i nawyków – nie tylko żywieniowych ale i mentalnych. Przyniosą także cudowne korzyści dla twojego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Dostrzeżesz i nauczysz się, jakie produkty spożywcze niosą ze sobą najwięcej korzyści dla twojego ciała i umysłu, ale także, że warto odrzucać te, które ci szkodzą – z czego być może nawet nie zdawałeś sobie do tej pory sprawy. 

Wyzwanie „Moj 90 dni” wymaga pewnej ilości determinacji i zaangażowania, ale twoje ciało odwdzięczy ci się wspaniałym samopoczuciem i być może nieznaną wcześniej ogromną ilością witalności, która zawsze w tobie drzemała.

W wyzwaniu skupimy się na wszystkich sferach codziennego życia. Będziesz mógł doprowadzić swoje ciało do homeostazy, zrzucić zbędne kilogramy, poczuć się lepiej i pozbyć się różnych niepokojących objawów chorobowych, na które być może cierpisz już od lat oraz takich, które dopiero co dały o sobie znać. Nad wszystkim pracować będziemy wspólnie każdego dnia – bo każdego dnia będziemy dzielić się z tobą nowymi treściami, inspiracjami oraz radami.

Najważniejsze elementy wyzwania „Moje 90 dni”

Przede wszystkim pragniemy nauczyć cię zdrowego rytmu życia, który dopasujesz z czasem do swoich codziennych obowiązków i planu dnia, tak aby nic ze sobą nie kolidowało. Rytm odpowiedniego odżywiania będziemy stosować w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę. A co z piątkiem?

PIĄTEK – JEDNODNIOWY POST 

Co tydzień, w czwartek wieczorem, zaprosimy cię do jednodniowych postów, żeby wzmocnić oczyszczające działanie Twojego organizmu, jak również do wzmocnienia układu odpornościowego. Będziemy kończyć posiłek o 18:00 w czwartek i w piątek nic nie będziemy jedli, tylko pili sok z selera naciowego i wodę. W sobotę o 11:00 wracamy do jedzenia. 

Post robimy po to, aby: 

• dokonać napraw w organizmie, oczyścić go,

• zredukować tkankę tłuszczową, pozbyć się złogów,

• przestać chorować – zlikwidować objawy braku homeostazy,

• odmłodzić ciało i wyglądać lepiej.

Już po 12 godzinach bez jedzenia 

Poziom hormonu wzrostu zaczyna się podnosić i przybywa go z każdą kolejną godziną. Rozpoczyna się spalanie tkanki tłuszczowej, odmładzanie, naprawa stawów i starych urazów – wszystko w czym przeszkadzały do tej pory wyrzuty insuliny. 

Po 18 godzinach 

Organizm uruchamia autofagię – proces mający na celu „zjadanie” przez ciało tego, co chore, niepotrzebne, zniszczone, zagrażające życiu i zdrowiu. 

Po 24 godzinach 

Kończy się glikogen w wątrobie, a ciało przełącza się na ketony – super paliwo ze spalania tłuszczu – najlepsze dla ciała, serca i mózgu. Zmniejsza się ilość zapaleń, naprawiają się jelita, rośnie produkcja komórek macierzystych, serce i mózg pracują dużo efektywniej. 

Tydzień po tygodniu

Każdy tydzień wyzwania poświęcony jest innym zadaniom i innym celom dla twojego ciała i umysłu. W każdym tygodniu dzieje się też coś innego…

 • Pierwsze 2 tygodnie: Wejście w rytm 
 • 3 tydzień: Oczyszczanie z metali ciężkich 
 • 4 tydzień: Oczyszczanie wątroby 
 • 5 tydzień: Spokój 
 • 6 tydzień: Oczyszczanie z metali ciężkich 
 • 7 tydzień: Oczyszczanie wątroby 
 • 8 tydzień: Spokój 
 • 9 tydzień: Oczyszczanie z pasożytów 
 • 10 tydzień: Spokój 
 • 11 tydzień: Oczyszczanie z metali ciężkich 
 • Ostatnie dni: Wyciszenie 

Elementy, na które składa się wyzwanie: 

 1. Sok z selera naciowego,
 2. Oleje tłoczone na zimno,
 3. Raw till 4, czyli na surowo do 16:00,
 4. Czasowa głodówka (post przerywany czyli od 18:00 do 11:00 nic nie zjadamy,
 5. Lekkie ćwiczenia 6 dni w tygodniu,
 6. Mentalny reset,
 7. Płukanie ust olejem oraz stosowanie jodu,
 8. 100 g kiszonek dziennie,
 9. Lewatywy rozpocznij, kiedy (oraz jeśli) będziesz gotowy! 
 10. Cele! Ustal swoje cele, a będziesz wiedział w jakim kierunku podążasz.

BĘDĄ CI POTRZEBNE: 

• Wyciskarka wolnoobrotowa – soki są podstawą wyzwania, 

• Mata do ćwiczeń, 

• Oleje tłoczone na zimno z dobrego źródła lub ewentualnie prasa do tłoczenia oleju, 

• Gruby zeszyt (minimum 90 kartek), w którym będziesz zapisywał codzienne podziękowania,

• Możesz korzystać z książki – przewodnika, który wydaliśmy na tę okazję pt. „Moje 90 dni”. 

Zacznij nowe życie w 90 dni – dołącz do wyzwania!
Zacznij nowe życie w 90 dni – dołącz do wyzwania!

W jaki sposób dołączyć do wyzwania?

W każdej chwili możesz zacząć obserwować nasze social media i zainspirować się treściami, które udostępniamy za darmo i każdemu zainteresowanemu. Znajdziesz nas na:

https://www.facebook.com/odmladzanienasurowo/

https://www.youtube.com/channel/UCcsSvPhyMGk5B3p_mw5WUdA

https://www.instagram.com/odmladzanienasurowo/

Możesz też dołączyć do społeczności na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/226074298486568 -> tutaj 3 razy dziennie każdego dnia będziemy razem ćwiczyć i pojawiać będą się również inne przekazy przez całe 90 dni!

Możesz również zainteresować się książką, którą stworzyliśmy jako formę podsumowania projektu moje 90 dni. 

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj -> https://www.moje90dniksiazka.com/zamow-teraz1

Czekamy na ciebie… Zmieńmy razem nasze życie!

Mariusz Budrowski
Założyciel projektu Odmładzanie na surowo

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *