Zanim nakleisz sztuczne rzęsy

Zanim nakleisz sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy wciąż są popularne wśród miłośniczek efektownego makijażu oka. Potrafią w jednej chwili zintensyfikować spojrzenie i nadać wyrazu całemu makijażowi. Taki wachlarz długich, gęstych rzęs od zaraz jest niezwykle pożądany i większość kobiet często dokleja sobie sztuczne rzęsy nie zważając na to, że wspaniały wygląd na jeden wieczór odbywa się kosztem naszych własnych rzęs. Dlatego zanim nałożysz sztuczne rzęsy – sprawdź, co powinnaś o nich wiedzieć.

Mówiąc przekornie: producenci sztucznych rzęs stają… na rzęsach, by stworzyć kępki lub paski wyglądające jak najbardziej naturalnie. Dzisiejsze sztuczne rzęsy do złudzenia przypominają prawdziwe, ale niestety takimi nie są i nigdy nie będą. Ich aplikacja wygląda na łatwą, ale tak naprawdę źle doklejone sztuczne rzęsy to zjawisko nagminne. Zarówno te na pasku, jak i takie w postaci kępek rzęs są dosyć uciążliwe w aplikacji, a ich doklejenie niestety zajmuje dużo czasu. Rano, gdy spieszymy się do pracy może być to nieco uciążliwe. Sztuczne rzęsy mają jeszcze jedną wadę: są wyposażone w klej, który niestety bardzo źle wpływa na kondycję naszych własnych rzęs. Odklejanie syntetycznych włosów sprawia, że często wraz z nimi wyrywamy sobie nasze rzęsy. Im częściej doklejamy sobie te sztuczne, tym bardziej i szybciej słabną nasze własne rzęsy, a my – niezadowolone z kondycji naszych – coraz częściej sięgamy po syntetyczne włoski. Błędne koło się zamyka. Zanim zaczniemy doklejać sztuczne rzęsy warto się zastanowić, na pewno są one tego warte: lepiej znaleźć alternatywę, dzięki której nie zniszczymy swoich własnych włosków i zaoszczędzimy czas.

Co zamiast sztucznych rzęs?

Dziś na szczęście nie musimy już iść na kompromis w kwestii urody i zamiast niszczyć swoje rzęsy doklejaniem tych syntetycznych można po prostu sięgnąć po odżywki do rzęs. Są one wspaniałą alternatywą nie tylko dla sztucznych rzęs, ale i dla wydłużania, permanentnych rzęs, henny itp. W kwestii rzęs są one po prostu bezkonkurencyjne. Odżywki do rzęs stymulują wzrost włosków i sprawiają, że nasze własne rzęsy zaczynają rosnąć dłuższe i grubsze, stają się gęste na całej linii , a faza ich wzrostu wydłuża się, dzięki czemu nasze własne rzęsy mają szansę urosnąć piękniejsze. Odżywki do rzęs nie tylko intensyfikują wygląd włosków. Zawarte w nich składniki pielęgnują, regenerują i wzmacniają rzęsy od cebulek aż po same końce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *