retinol 2 1200x1022 1
Uroda

4 zasady stosowania retinolu

Retinol jest pochodną witaminy A, charakteryzująca się największą aktywnością biologiczną. Ma ogromne znaczenie jako składnik codziennej diety, ale retinol ma również ogromne znaczenie w pielęgnacji twarzy.

Cztery zasady stosowania retinolu:

1. Regularność

Nie można oczekiwać spektakularnych efektów, używając kosmetyków z retinolem tylko od czasu do czasu. Podstawą jest regularność. Informację o tym, jak często kosmetyk powinien być aplikowany, producent zamieścił na opakowaniu.

2. Unikać zbyt wysokiego stężenia

Zalecane stężenie retinolu w kosmetykach to od 0,1% do 2%. Przy specjalistycznych zabiegach kosmetycznych można stosować retinol w wyższym stężeniu, lecz jedynie pod okiem profesjonalistki. Najlepiej zacząć od najniższych stężeń, a jeśli skóra będzie na nie pozytywnie reagować, to z czasem wybierać mocniejsze kosmetyki.

3. Dbać o ochronę przeciwsłoneczną

Skóra potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej nie tylko latem. Promieniowanie UV mocno wpływa na fotostarzenie się skóry. Podczas kuracji produktami z retinolem należy pamiętać o filtrach SPF30 lub SPF50, gdyż bez nich może dość do mocnych podrażnień skóry.

4. Stosować produkty z retinolem na noc

Jeśli ma się wrażliwą skórę, lepiej nie ryzykować kontaktu retinolu ze słońcem i stosować preparaty jedynie na noc. Przez noc skóra intensywnie się regeneruje, więc również efekty będą szybciej widoczne jeśli mocny kosmetyk będzie aplikowany na noc.

Należy pamiętać, że nawet obiektywnie dobra substancja nie na każdego musi świetnie działać. Przez zaaplikowaniem nowego kosmetyku na twarz, warto wykonać próbę uczuleniową – nałożyć niewielką ilość na wewnętrzne zgięcie łokcia. Jeśli po kilku godzinach nie będzie widać zmian na skórze – można zacząć aplikować kosmetyk na twarz.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments