5 zasad kupowania bielizny w internecie

5 zasad kupowania bielizny w internecie

Coraz więcej zakupów zaczynamy robić wyłącznie przez internet. Od dłuższego czasu bardzo popularne jest kupowanie ubrań. Zakupy są szybkie, nie musimy wychodzić z domu, a wymarzone ubrania dostaniemy wprost do mieszkania.

Polacy pomału zaczynają się również przekonywać do zakupów spożywczych przez internet.

Jednak, jeszcze nie tak dawno, kupowanie bielizny przez internet było niewyobrażalne. Dziś, powstaje coraz więcej butików oferujących dobrą jakościowo bieliznę w bardzo przystępnych cenach. Jednym z takich butików jest sklep – Valetta.pl

Czym się charakteryzują butiki internetowe?

Sklepy z bielizną w internecie zazwyczaj charakteryzuje się znacznie niższymi cenami, aniżeli taki stacjonarny. Wpływ na to mają znacznie niższe koszty – nie płacą wysokich czynszów za najem lokalu, mają mniejsze koszty utrzymania pracowników.

Sklepy internetowe również dysponują znacznie większym wyborem produktów, dzięki temu, że nie ogranicza ich miejsce na ekspozycję produktów.

Poniżej przedstawiamy nasz poradnik, jak z głową kupować bieliznę w internecie.

#1 Korzystaj ze sprawdzonych sklepów z bielizną

Decydując się na zakup bielizny w internecie warto przede wszystkim zapoznać się opiniami o danym sklepie. Dzięki temu będziemy bieli pewność, że kupujemy bieliznę wykonaną z dobrych jakościowo materiałów. Taka bielizna będzie znacznie bardziej wytrzymała, nie będzie traciła kolorów podczas prania, a co najważniejsze będziemy mieli ogromny komfort podczas jej noszenia.

5 zasad kupowania bielizny w internecie
fot. valetta.pl

#2 Sprawdź tabelę rozmiarów

Każdy producent posiada swój własny wzornik rozmiarów, czasem są to wymiary numeryczne – 36,38,40 itd, czasem literowe – S, M, L, XL, XXL. Przed zakupem zatem trzeba się dokładnie zmierzyć i porównać z tabelą producenta. W przypadku zakupu majtek najbardziej istotny jest obwód bioder, natomiast decydując się na zakup biustonosza powinniśmy zmierzyć się w biuście oraz pod biustem.

#3 Przeczytaj regulamin sklepu – zwroty, reklamacje

Przed każdym zakupem bielizny w sklepie internetowym warto przeczytać regulamin sklepu. Z niego dowiemy się o czasie realizacji zamówienia, sposobie dostarczenia towaru, możliwości zwrotu czy wymiany produktów.

#4 Sprawdź sposoby płatności

Za bieliznę zakupioną w sklepie internetowym zazwyczaj możemy zapłacić on-line, jeśli nie mamy takiej możliwości, warto sprawdzić czy sklep oferuje płatność przy odbiorze. Choć bardzo często przesyłka z takim sposobem płatności jest znacznie droższa.

#5 Masz zawsze możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Warto pamiętać o prawie konsumenta, które umożliwiający mu odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania towaru.

W takiej sytuacji towar zawsze jest odsyłany na koszt kupującego, a sprzedawca zwraca kwotę zapłaconą za towary. Towar taki ze względów higienicznych powinien być oryginalnie zapakowany. Możliwość odstąpienia od umowy, a więc odesłania niepodobającego się towaru w dużym stopniu odróżnia sklepy internetowe chociażby sklep Valetta.pl od sklepów stacjonarnych, gdzie nie zawsze taki zwrot jest możliwy. Na co warto zwrócić uwagę to opinie o Valleta.pl są całkiem niezłe.

Materiał powstał we współpracy z Valetta.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *