Testery perfum

Czy warto kupować testery perfum?

W internecie krąży wiele opinii na temat testerów perfum. Czym są testery perfum? Jedni mówi, że mają znacznie bardziej intensywny zapach aniżeli zwykłe perfumy tylko po to aby przyciągnąć kupującego. Jeszcze inni uważają, że testery to zwyczajnie podróbki i zapachy o słabszej woni.

W tym wpisie chciałbym rozwiać Wasze wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie czy warto kupować testery perfum.

Czym są testery perfum perfum

Testery perfum to tak naprawdę te same perfumy, które znajdują się w oryginalnym flakonie perfum. Tester nie może zawierać ani mniej, ani więcej składników zapachowych bowiem mogłoby to być uznane jako oszustwo. Żaden z dużych producentów nie chciałbym pozwolić sobie na tego typu skazę na wizerunku. Co więcej, chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, aby producenci otwierali drugą linię produkcyjną, tylko po to, aby produkować tam testery. Przecież byłoby to nie opłacalne.

Testery perfum to dokładnie te same produkty, to próbki perfum produkowane dla drogerii, aby mogła zaprezentować klientom zapach danej marki.

Jak jest różnica między testerem i oryginalnymi perfumami

Już wiemy, że testery to dokładnie te same perfumy co w oryginalnym opakowaniu na półce sklepowej. Czym zatem się różnią?

Jedyną różnicą jest opakowanie. Perfumy sprzedawane na sklepowych półkach to niekiedy małe arcydzieła. Piękne opakowania, oryginalne kształty buteleczek itd. Natomiast testery zazwyczaj są zapakowane w tekturowy kartonik, często nie posiadają również zamknięcia, a niekiedy na buteleczce jest napis – „tester”.

Gdzie kupić testery perfum

Testery perfum kupicie przede wszystkim w drogeriach i perfumeriach internetowych. Perfumerie stacjonarne tego typu perfum nie sprzedają, bowiem wykorzystują je do eksponowania zapachu klientom, którzy odwiedzili taki sklep.

Bardzo ciężko jest odróżnić oryginalne testery od tych „podrabianych”, zatem decydując się na zakup testerów warto wybierać sprawdzone perfumerie. Wiele informacji na ten temat znajdziecie w internecie.

Polecamy: Sprawdzona perfumeria – testery perfum

Czy zatem warto kupić testery

Jeśli mamy swój ulubiony zapach i jest to zapach wyłącznie dla nas, to znacznie bardziej rozsądnie będzie kupić tester. Perfumy będą tańsze nawet kilkaset złotych, a piękne opakowanie zapewne po chwili i tak wylądowałoby w koszu.

Kupując nowy zapach, kierując się wyłącznie opiniami, nigdy nie mamy pewności, że po kilku dniach nadal będzie się nam podobał. Właśnie z tego powodu lepiej zdecydować się na tańszą, nawet kilkukrotnie wersję perfum.

Na koniec chyba warto wspomnieć, że ten typ perfum NIE nadaje się na prezent, bowiem brak kolorowego pudełeczka, brak korka, czy chociażby napis „tester” będzie powodował, że prezent będzie źle odebrany – jako produkt „z drugiej ręki”.

Gdzie szukać testerów perfum dla mężczyzn -> tutaj!

Testery perfum
Testery perfum

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Kupiłam tester Salvador Dali,, Laguna „100ml za 109 zł ,nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi perfumami które kupiłam w Hebe za 30ml/65zł, tester pachnie identycznie, zapach jest trwały cały dzień, flakon był z zatyczką, korkiem,bez żadnego napisu,, tester”jedynie w opakowaniu zastępczym, numer seryjny był sprawdzany i to był ,,oryginał”więc uważam że opłaca się kupować bardziej niż w drogeriach stacjonarnych za kilka razy więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *