Jak czyścić srebrną biżuterię?
Moda

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Srebrna biżuteria pasuje praktycznie do każdej kobiety.

Niemniej jednak, jak o każdą rzecz trzeba czasami zadbać gdyż długo nie noszona traci swój blask i szarzeje.

Jak czyścić srebrną biżuterię?

  1. Soda oczyszczona – świetny środek czyszczący praktycznie do wszystkiego, w tym również do czyszczenia srebra. Sposób czyszczenia jest bardzo prosty. Wystarczy do miseczki wsypać ¼ torebki i dodać do tego 2 łyżeczki zimnej wody. Powstałą masę nanieś na gąbkę lub wacik kosmetyczny i wetrzyj w naszyjnik, łańcuszek lub ulubiony pierścionek. Poleruj chwilę a następnie spłucz dokładnie wodą. Soda oczyszczona nie tylko wyczyści Twoja biżuterię z ciemnego nalotu ale również nada mu blasku.
  2. Paska do zębów – stary i sprawdzony sposób na czyszczenie sreber. Nałóż na szczoteczkę do zębów niewielką ilość pasty a następnie postaraj się dotrzeć do każdego zakamarka swojej biżuterii. Pasta jest bezpieczna – nie martw się nie uszkodzi Twoich błyskotek,
  3. Wódka – czyszczenie można wykonać na różne sposoby. Pierwszy z nich to zanurzenie szmatki w wódce i dokładnie przetrzyj swoje pamiątki, drugi sposób jest jeszcze prostszy ponieważ zanurzasz biżuterię w wódce. Po wyciagnięciu jej z takiej kąpieli będzie błyszczała i nieskazitelnie czysta. Odradza się stosowanie tego typu kąpieli dla pierścionków z kamieniami – może je uszkodzić.
  4. Coca – cola – do szklanki wlej ¾ Coca – coli i włóż swoją biżuterię, pozostaw na noc. Po tym czasie wyciągnij biżuterię i przepłukuj ją pod bieżącą wodą ponieważ będzie się lepić, a napój wylej – nie nadaje się już do spożycia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.