Jak czyścić srebrną biżuterię?

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Srebrna biżuteria pasuje praktycznie do każdej kobiety. Każda kobieta uwielbia nosić biżuterię. Bez względu na to czy jest ona srebrna czy złota lub czy są to jedynie delikatne kolczyki czy cały zestaw biżuterii warto zadbać o jej wygląd.

Biżuteria choćby była wykonana z najwyższej jakości materiałów po jakimś czasie używania wymaga odświeżenia lub czyszczenia. Choć na pozór wydawać by sie mogło, ze biżuteria się nie brudzi to ma ona jednak stale kontakt z czynnikami zewnętrznymi takimi jak kurz oraz skórą ludzką. Biżuterię możemy oddać do jubilera lub osób wykonujących zawodowo czyszczenie biżuterii.

Jednak równie dobrze przy niewielkim nakładzie sił możemy zrobić to w warunkach domowych. Na rynku dostępne są preparaty do czyszczenia biżuterii ze specjalistycznym przeznaczeniem do konkretnego materiału. Jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić srebrną biżuterią i nie masz pod ręką środka do czyszczenia biżuterii możemy to zrobić przy użyciu pasty do zębów, soli lub sody. W przypadku pasty do zębów należy jej niewielką ilość nanieść na płatek kosmetyczny i przetrzeć biżuterię.

Natomiast w przypadku soli lub sody wystarczy niewielką ilość rozpuścić w gorącej wodzie i włożyć biżuterię na jakiś czas. I gotowe! Czyszczenie obrączki nigdy nie było tak proste. 

Niemniej jednak, jak o każdą rzecz trzeba czasami zadbać gdyż długo nie noszona traci swój blask i szarzeje.

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Pomysł #1 – soda oczyszczona

Soda oczyszczona – świetny środek czyszczący praktycznie do wszystkiego, w tym również do czyszczenia srebra. Sposób czyszczenia jest bardzo prosty. Wystarczy do miseczki wsypać ¼ torebki i dodać do tego 2 łyżeczki zimnej wody. Powstałą masę nanieś na gąbkę lub wacik kosmetyczny i wetrzyj w naszyjnik, łańcuszek lub ulubiony pierścionek. Poleruj chwilę a następnie spłucz dokładnie wodą. Soda oczyszczona nie tylko wyczyści Twoja biżuterię z ciemnego nalotu ale również nada mu blasku.

Pomysł #2 – soda oczyszczona

Pasta do zębów – stary i sprawdzony sposób na czyszczenie sreber. Nałóż na szczoteczkę do zębów niewielką ilość pasty a następnie postaraj się dotrzeć do każdego zakamarka swojej biżuterii. Pasta jest bezpieczna – nie martw się nie uszkodzi Twoich błyskotek,

Pomysł #3 – wódka

Wódka – czyszczenie można wykonać na różne sposoby. Pierwszy z nich to zanurzenie szmatki w wódce i dokładnie przetrzyj swoje pamiątki, drugi sposób jest jeszcze prostszy ponieważ zanurzasz biżuterię w wódce. Po wyciagnięciu jej z takiej kąpieli będzie błyszczała i nieskazitelnie czysta. Odradza się stosowanie tego typu kąpieli dla pierścionków z kamieniami – może je uszkodzić.

Pomysł #4 – Coca- cola

Coca – cola – do szklanki wlej ¾ Coca – coli i włóż swoją biżuterię, pozostaw na noc. Po tym czasie wyciągnij biżuterię i przepłukuj ją pod bieżącą wodą ponieważ będzie się lepić, a napój wylej – nie nadaje się już do spożycia.

Jak czyścić srebrną biżuterię?
Jak czyścić srebrną biżuterię?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *