Co powoduje trądzik u kobiet?

Co powoduje trądzik u kobiet?

Trądzik to chyba najpopularniejszy problem wśród nastolatków ale i u dorosłych. Ciągłe zaskórniki, przebarwienia, krostki, pryszcze to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Kiedyś tłumaczono to wiek dojrzewania lecz w dobie zmodyfikowanego jedzenia coraz częściej musimy patrzeć na to ile i jak jemy.

Pewne rzeczy można wyeliminować z jadłospisu lecz gdy i one nie przyniosą rezultatu warto udać się do dermatologa bo sami sobie z tym nie poradzimy zazwyczaj lekarze zalecają leczenie farmakologiczne by zwalczyć zapalenie skóry.

Jakie produkty wyeliminować z diety?

  1. Cukier – a także tłuszcze proste, syrop cukrowy, nienasycone kwasy tłuszczowe do tej grupy zaliczamy tzw. Ciasteczka, czekoladki, drożdżówki, kolorowe napoje produkty z dodatkiem substancji konserwujących.
  2. Fast food – zrezygnuj przede wszystkim z pizzy, kebab wszystkich produktów, które mają dużo barwników czy konserwantów. Wywołują one zapalenia skórne.
  3. Biała mąka, biały chleb – mąka pszenna dostarcza do naszego organizmu spora ilość węglowodanów, która powoduje, że układ hormonalny przestaje działać prawidłowo.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *