Co warto przeczytać - kilka nowości

Co warto przeczytać – kilka nowości

Wszyscy wiemy, że czytanie książek ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na chwile relaksu, odpreżają i dają poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Książki bardzo silnie oddziałują na naszą wyobraźnię pobudzając pracę mózgu, co bardzo pozytywnie na nas wpływa.

Kilka powodów, dla których warto czytać książki:

  1. Książki wzbogacają nasze słownictwo, dzięki temu w znacznie lepszy sposób jesteśmy w stanie wyrażać swoje myśli, swoje uczucia. Dialogi i sformułowania w książkach w znaczym stopniu pomagają nam późniejszym perfekcyjnym mówieniu. Warto tutaj również zwrócić uwagę na klasykę, dzieła wielkich twórców.
  2. Redukują stres – czytanie książek, zwłaszcza tych, które lubimy, do których często wracamy wprowadza nas w wyjątkowy nastrój, dzieki czemu zapominamy o wydarzeniach dnia codziennego, redukując tym samym stres.
  3. Książki potrawią nas zainspirować. Często w naszym życiu szukamy odpowiedniej drogi, strony, w którą powinniśmy iść. Wiele odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytanie znajdziemy właśnie w nich.
  4. Uczy gramatyki i ortografi. Czytając książki oprócz tego, że uczymy się nowego słownicta, to również zapamiętując poszczególne słowa i zdania uczymy się poprawnej gramatki oraz ortografii.
  5. Według badań książki uczą wrażliwości. Ludzie, którzy czytają książki znacznie częściej wybierają się do teatru, kina, opery. Częściej mają ochotę pójść na wystawę.

Dzisiaj siedząc w domu, warto zamiast oglądać wiadomości i kłótnie znanych nam polityków, warto wziać do ręki książkę i przenieść się w ten fantastyczny świat. Świat, który powstanie w naszej wyobraźni, właśnie dzięki książkom.

Przeczytaj także: Mocne premiery na Netflix

Poniżej kilka ciekawych propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

 

365 dni

#1

365 dni

Autor: Blanka Lipińska, Książka ta to połącznie Ojca Chrzestnego z Piędziesięcioma Twarzami Greya. Jest to romantyczna opowieść z elementami grozy. Główna bohaterka znudzona swoim dotychczasowym życiem, wyjeżdza na Sycylię… poznaje tam niezwykle uroczego mafiozo. Książka odpowie nam na pytanie czy w ciągu 365 dni jesteśmy w stanie się zakochać….

Link do sklepu z książką

Kolejne 365 dni

#2

Kolejne 365 dni

Autor: Blanka Lipińska. To kontynuacja pierwszej części tej powieści. Tym razem główna bohaterka jest w ciąży i zostaje postrzelona. Ojciec dziecka, przystojny mafiozo, musi podjąć decyzję kogo ocalić? Czy będzie to dziecko i da radę samemu je wychować, czy może powinien ocalić główna bohaterkę. Ta część książki na pewno zaskoczyć czytelników, jest pełna dynamiki i nieoczekiwanych zwrótów akcji…

Kup teraz

Dżuma

#3

Dżuma

Autor: Albert Camus, to powieść napisana przez francuskiego noblistę. Książka opisuje historię algierskiego miasta Oran, w którym zapanowała epidemia dżumy. Myślę, że jest to powieść bardzo na czasie, w związku z panującą obecnie emidemią koronawirusa

Kup teraz

Wiedźmin 3

#4

Wiedźmin 3 Krew elfów

Autor: Andrzej Sapkowski. Tego autora i jego cyklu książek nikomu nie trzeba przedstawiać. „Drżyjcie albowiem Niszczyciel Narodów…”.

Sprawdź cenę

Wygraj ulubioną książkę na weekend

Oczywiście możemy kupić nowe książki, ale warto spróbować swoich sił w licznych konkursach i przejrzeć aktualne konkursy, zagrać i może szczęście nam dopisze i uda nam się wygrać ulubioną książkę, o której myślimy już od dłuższego czasu. Poprzez konkursy wiele wydawnictw promuje swoje najnowsze pozycje, więc kto wie… może wpadnie ona w nasze ręce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *