Czy istnieje idealny tusz do rzęs?

Czy istnieje idealny tusz do rzęs?

ytanie to jest bardzo trudne z jednego względu – ile osób, tyle też opinii. Każda kobieta ma swojego ulubieńca w danej dziedzinie i zapewne każda wie, że to co sprawdza się u jednej osoby niekoniecznie musi przypaść do gustu innej. Kwestią która często jest sporna jest rodzaj tuszu do rzęs. Istnieje wiele szczoteczek, funkcji, jakie ma spełniać tusz czy różnych formuł odpowiadających za dodatkowe działanie.

Rodzaje szczoteczek w tuszach

Każda kobieta wie, jak dużą rolę odgrywa ten element. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Jako fanka tradycyjnej silikonowej szczoteczki, to właśnie od jej opisu zacznę przegląd. Moim pierwszym wyborem są gumowe szczoteczki, które posiadają różną wysokość wypustek. Daje to możliwość precyzyjnego wytuszowania każdej rzęski. Ważnym aspektem jest także kształt, który odpowiada za efekt, jaki powstanie na rzęsach.

Znaleźć można także szczoteczki w kształcie stożka, grzebienia, cienkie i podłużne czy specyficznie wyprofilowane. Klasycznym wyborem dla wielu kobiet będzie wciąż szczoteczka z włosia. Będzie to korzystny wybór dla osób posiadających wrażliwe oczy, gdyż jak się okazuje, jest on mniej podrażniający. Nietypowym rozwiązaniem może być szczoteczka w kształcie kulki. Takie rozwiązanie umożliwia używanie jej pod każdym kątem oraz dotarcie do tych najkrótszych rzęs.

Ważnym aspektem pozostaje także wielkość szczoteczki, którą należy dostosować przede wszystkim do swoich potrzeb.

Czy istnieje idealny tusz do rzęs?
Czy istnieje idealny tusz do rzęs?

Czy warto inwestować w drogi tusz?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wcale nie ma takiej konieczności. Obecnie marki drogeryjne doszły do naprawdę wysokiego poziomu i za niewielką cenę możemy mieć naprawdę świetny tusz. Nawet jeśli przydarzy się niezadowolenie z produktu to nie będzie szkoda wydanych pieniędzy. Jeśli pozwala Ci na to Twój portfel to sama zakup i przetestuj maskarę w wyżej pułki i przekonaj się na własnej skórze o efektach. Korzystając z promocji można zakupić luksusowy produkt za niższą cenę i wyrobić sobie opinię.

Rola tuszy funkcyjnych

Można dokonać zakupu tuszu, który poza efektem wizualnym da również korzyści pielęgnacyjne. Tak właśnie jest w przypadku naturalnych kosmetyków zawierających składniki odpowiedzialne za pogrubienie i wzmocnienie rzęs. Interesującym rozwiązaniem może okazać się tusz przyspieszający porost rzęs, który dzięki zawartości między innymi kwasu hialuronowego, zapewni nawilżenie i elastyczność włosków. Takie rozwiązania sprawdzą się idealnie w przypadku kobiet, które nie mogą poszczycić się długimi i gęstymi rzęsami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *