Jak zadbać o swoje rzęsy?

Co zrobić by mieć piękne i zdrowe rzęsy?

Pielęgnujemy włosy, dbamy o paznokcie u rąk a czy dobrze dbamy o rzęsy? Przedłużanie rzęs to bardzo modny zabieg w dzisiejszych czasach, ceny są różne zależne od metod przedłużenia rzęs a także od rodzaju rzęs. Czas trwania takiego zabiegu to 2-3 godziny i koszt od 200 zł w górę.

Jeżeli nie masz na tyle oszczędności by skorzystać z kosmetyczki – o nic się nie martw jest kilka trików, które możesz wypróbować by osiągnąć podobne efekty.

Sprawdź jak dbać aby mieć zdrowe rzęsy:

  1. Sen – wydaje się, że to takie oczywiste a jednak powinniśmy wysypiać. Na sen powinniśmy poświecić około 7 godzin. Ma o duży wpływ na nasze oczy. Jeżeli nie możesz poświecić tyle czasu na sen połóż sobie plasterki ogórka na oczy na 5 minut.
  2. Olejek rycynowy – tani i dostępny praktycznie w każdej aptece. Po miesięcznej kuracji rzęsy są wzmocnione i gęste. Nałóż wacikiem olejek na rzęsy i pozostaw na noc.
  3. Demakijaż makijażu – nigdy nie trzyj oczu zmywając makijaż, nałóż płyn na wacik i przyłóż do oka, przyciśnij palcem i delikatnie przeciągnij wacik zgodnie z kierunkiem wzrostu rzęs.
  4. Tusz do rzęs, który korzystasz powinien być wymieniana od 3-6 miesięcy. Na szczoteczce kumuluje się bardzo dużo bakterii, które codziennie nakładane są na nasze oczy. W razie zapalenia spojówek musisz wyrzucić wszystkie kosmetyki, które dotychczas używałaś, bo gdy je wyleczysz i nałożysz tusz dojdzie do kolejnego zainfekowania oczu.
  5. Zalotka – używaj przed nałożeniem tuszu w przeciwnym razie, połamiesz rzęsy i znacznie naruszysz ich strukturę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *