Jak prawidłowo dbać o włosy?

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Nasze włosy codziennie narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niewłaściwie przeprowadzana pielęgnacja, stosowanie złej jakości kosmetyków, suszarek czy prostownic – to wszystko sprawia, że stają się one łamliwe i matowe. Co zrobić, by odzyskały dawny blask? Jakie kosmetyki warto stosować, by odczuć szybką poprawę?

Mycie włosów to podstawa

Mycie włosów jest podstawowym zabiegiem pelengacyjnym, który wykonuje każda z nas. Stosowanie złej jakości szamponów, które mocno się pienią, nie jest najlepszą metodą, by poprawić wygląd włosów. Nadmierna ilość detergentów, która jest zawarta w takich produktach być może przyczyna się do lepszego mycia, ale jednocześnie uszkadza delikatną strukturę włosa, co w konsekwencji prowadzi do ich wypadania.

Warto pamiętać, że myć powinnyśmy głównie skórę głowy, a nie same włosy. Szampon nanosimy na ręce i wcieramy go w głowę kolistymi ruchami. Unikamy mocnego tarcia i szorowania, które osłabia włosy. Jednym z lepszych produktów, który możemy zastosować jest Rica Naturica Moisturizing Defense Shampoo. Zapewnia maksymalne odżywienie i nie zawiera szkodliwych dla włosów substancji.

Nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniego ręcznika. Najlepsze są ręczniki z mikrofibry, które nie uszkadzają włosów i są niezwykle delikatne.

Jak prawidłowo dbać o włosy?
Jak prawidłowo dbać o włosy?

Uwaga na suszarki i prostownice

Suszarka zdecydowanie usprawnia proces suszenia włosów, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów długich. Niestety korzystanie z niej ma też negatywne strony. Nadmierne suszenie z wykorzystaniem gorącego powietrza przyczynia się do przesuszania włosów i ich systematycznego uszkadzania. Ma to ogromny wpływ na wygląd naszych włosów.

Prostownice ze względu na temperaturę, którą generują, nie są polecane dla osób, które chcą, by ich włosy wyglądały pięknie. Jeśli już musimy używać suszarek i prostownic wybierajmy te, z regulacją temperatury. Im niższa będzie, tym nasze włosy ulegną mniejszemu zniszczeniu.

Stosujmy dobrej jakości kosmetyki

Na rynku znaleźć można wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i samych włosów. Charakteryzują się one różną jakością. Jeśli zależy nam na wyglądzie włosów, warto kupić dobrą odżywkę, taką jak Rica Naturica Moisturizing Defense Conditioner. Zapewnia one naturalne nawilżenie i zdecydowanie poprawia wygląd włosów.

Nie kupujmy preparatów niewiadomego pochodzenia, które nie tylko nie wzmocnią naszych włosów, ale mogą im mocno zaszkodzić.

Materiał przygotowany we współpracy z Partnerem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *