Rozstanie, dwoje ludzi

Czy przyjaźń z eks jest możliwa

Pewnie każda z kobiet zastanawia się jak będą wyglądały relacje z partnerem, z którym się rozstaniemy. Ja z doświadczeń życiowych i z zasłyszanych historii wiem, że rozstania nie zawsze są łatwe i że nie zawsze przynoszą ulgę. Ludzie czasem rozchodzą się w trudnych warunkach.

Czy przyjaźń z eks jest możliwa?

Ale zagłębiając się w temat, to czy przyjaźń z naszym eks może być możliwa? Według mnie taka opcja jak najbardziej istnieje. Ludzie czasem zaczynają lepiej ze sobą rozmawiać, jeśli są w relacjach przyjacielskich, a nie partnerskich. Na przyjaciela całkiem inaczej się patrzy niż na osobę, z którą jesteśmy w związku. I taką przyjaźń można stworzyć z osobą, z którą wcześniej łączyło nas uczucie.

A dlaczego?

Dlatego, że znamy się na wylot, wiemy o sobie wszystko i wiemy co lubimy. Według mnie przyjaźń po rozstaniu jest zdrową relacją. Jeśli nie łączy nas już żadne gorące uczucie, to dlaczego by nie spróbować się po prostu zaprzyjaźnić.

Przyjaźń byłych kochanków wcale nie musi oznaczać potajemnego, gorącego romansu. Na takiej osobie czasem można bardziej polegać niż na przyjaciółkach, które mamy, ponieważ w związku byliśmy nauczeni szczerości. Oczywiście związki bardzo często kończą się tym, że ludzie się po prostu nienawidzą i wtedy na pewno nikt nie wyobraża sobie żadnej przyjaźni. Ale wtedy są to przypadki, gdzie np. doszło do zdrady, Ale skoro ja, rozstaje się z partnerem, ponieważ coś się w nas obu wypaliło i nie czujemy już miłości na poziomie partnerskim, to po co to ciągnąć?

Jak nie miłość to przyjaźń

Jeśli żadne z nas nie zrobiło drugiej osobie krzywdy i rozstaliśmy się w zdrowych relacjach, to możemy spróbować jako przyjaciele.

Może akurat na tej płaszczyźnie bardzo dobrze nam pójdzie. To, że ludzie się kiedyś kochali, to nie znaczy, że teraz nie mogą się przyjaźnić. Wiele osób śmieje się z takiej przyjaźni, ale według mnie jest to dobre rozwiązanie i zawsze można tego spróbować. Nie każdy do siebie musi pasować jako partner.

Przyjaźń pomaga po rozstaniu

Z tego co słyszałam i wyczytałam, wielu osobom taka przyjaźń po rozstaniu bardzo pomaga. Nie odczuwa się wtedy takiej nagłej rozpaczy i nagłego braku tej osoby, ponieważ ona dalej jest, tylko w inny sposób, a uczucie z czasem samo minie i poczujemy, że łączy nas tylko przyjaźń.

Podobne wpisy

3 komentarze

  1. A ja uważam, że to zły pomysł bo może jedna ze stron uważala, że to miłość i cały czas tak uważa, więc po co ją ranić?

  2. Na wstępie ostrzegam że nie jestem kobietą 😉 trafiłem tu przypadkiem przez tytuł artykułu. Nie chcę żeby mój wpis został potraktowany jako hejt albo brak szacunku do czyichś poglądów, ale nie wyobrażam sobie żeby moja partnerka przyjaźniła się z byłym. Jak miałoby to wyglądać? Po kłótni z aktualnym partnerem taka zaprzyjaźniona z byłym miałaby mu się zwierzać ? W mojej definicji przyjaźni znajduje się również wspólne spędzanie czasu. Jak miałoby ono wyglądać w takim przypadku? Kobieta wychodziłaby na spotkania z byłym eks, obecnie przyjacielem sama, czy w np moim towarzystwie? Na piwo w 3? Wydaje mi się, a mówię to znając swoje otoczenie, mężczyźni do takich kobiet podchodzą ze znacznie większą rezerwą. Taka przyjaźń z eks może być przeszkodą w nawiązaniu innej relacji romantycznej, jeśli nie dla kobiety to potencjalnego partnera. I nie jest to kwestia dojrzałości, bo spodziewam się takiej interpretacji, ale potrzeb mężczyzny w związku (bo my też je mamy).
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *