Włosy pod czapką – jak o nie dbać zimą?

Włosy pod czapką – jak o nie dbać zimą?

Zima to trudny czas dla włosów. Elektryzowanie się pod czapką, częste zmiany temperatury, a także mróz i wiatr sprawiają, że stają się słabe, łamliwe i szybciej się przetłuszczają. Jak zatem dbać o włosy zimą?

Nie rezygnuj z czapki

Niektórzy uważają, że najlepszą metodą na niesforne włosy zimą jest rezygnacja z czapki. Gdyby jednak głębiej się nad tym zastanowić, nieułożone kosmyki pod nakryciem głowy są niewielkim problemem w porównaniu z ciągłym narażeniem na deszcz, śnieg i wiatr, a w konsekwencji – częste przeziębienia. Niska temperatura źle działa też na same włosy – uszkadza ich strukturę i pogarsza krążenie krwi w skórze głowy, przez co są gorzej odżywiane. Skóra głowy jest również narażona na przemrożenia, które mogą skutkować nadmiernym wypadaniem włosów. Czapka jest zatem konieczna, ale warto zastanowić się nad tym, jak uchronić włosy przed negatywnymi konsekwencjami jej noszenia, takimi jak nadmierne przetłuszczanie (lub wręcz przeciwnie – przesuszanie) i elektryzowanie.

Mądrze wybieraj

Przede wszystkim należy pamiętać, że to nie sama czapka powoduje te wszystkie niedogodności, ale materiał, z jakiego została wykonana. Należy wybierać tę, która powstała z naturalnego włókna, np. bawełny. Ponadto powinna być ona luźna i przewiewna, zbyt gruba lub syntetyczna tkanina może utrudniać dostęp powietrza i w efekcie prowadzić do nadmiernej potliwości i zwiększonej produkcji łoju. Co do fryzury pod czapką, najlepiej sprawdzi się niedbały koczek lub kucyk – po zdjęciu okrycia głowy włosy możesz rozpuścić, dzięki temu nie stracą one swojej objętości. Wybieraj szczotki z naturalnego włosia, a jeśli używasz suszarki – poszukaj takiej, która będzie miała funkcję jonizacji. Jej zadaniem jest wyeliminowanie elektryzowania się włosów.

Wzmacniaj z zewnątrz i od środka

Dbanie o swoją zimową fryzurę warto wzbogacić o dodatkową pielęgnację. Po pierwsze, jeśli nie musisz, staraj się nie myć włosów codziennie. Szampon pozbawia je naturalnej otoczki lipidowej, przyczyniając się do przesuszenia. Po myciu możesz użyć, w zależności od typu twoich włosów, odżywki nawilżającej lub suchego szamponu, który doda włosom objętości. Chcesz znaleźć sposób na mocne i lśniące włosy? Przez cały rok, ale szczególnie w okresie zimowym, kiedy włosy są tak bardzo narażone na uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne, warto zdecydować się na zakup dobrego suplementu diety, który je odpowiednio wzmocni od wewnątrz. Tak działają drażetki Merz Spezial Dragees, które zawierają cysteinę i metioninę – substancje składowe niezbędne dla prawidłowej budowy włosów. Zawarta w produkcie witamina B6 pomaga włączyć te substancje w strukturę włosa. Kondycja włosów się poprawia, kosmyki stają się grubsze, zdrowsze i bardziej odporne na wypadanie i uszkodzenia, także te spowodowane wiatrem i mrozem.

Włosy pod czapką – jak o nie dbać zimą?
Merz Spezial Dragees, suplement diety, kuracja miesięczna, 60 drażetek.
Produkt dostępny w aptekach, cena sugerowana: 45 zł/60 szt. www.merzspezial.pl
Informacja prasowa

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *