Dlaczego mężczyźni kłamią- Ciemne strony randek cz.2

Dlaczego mężczyźni kłamią- Ciemne strony randek cz.2

Czy wiesz, że kiedy kłamiemy, skóra w okolicy nosa staje się cieplejsza od reszty ciała? To tak zwany efekt Pinokia. Dlaczego mężczyźni kłamią? Pewnie z podobnych powodów, co kobiety. Przecież  doskonale wiemy, że kobiety też często mijają się z prawdą, prawda? Ale my skupiamy się tutaj na panach. Jakich kłamstw możesz się spodziewać, rozpoczynając swoją przygodę z internetowymi randkami?

Wiek, wzrost, zainteresowania

Zacznijmy od wieku. Mężczyźni kłamią w obie strony. Jedni będą próbowali znaleźć młodszą partnerkę, zaniżając swój wiek i udostępniając stare zdjęcia. Inni wręcz przeciwnie. Gustują w dojrzałych kobietach, więc sami próbują pozować na bardziej dojrzałych. Głupie, prawda? Przecież i tak się zorientujesz. Podobnie jak zauważysz w końcu, że wybranek ma 10 cm wzrostu mniej, niż deklarował. Niby banały, niby rzeczy powierzchowne, na które przecież nie warto w rzeczywistości zwracać uwagi. Czy jednak chcesz być z kimś, kto kłamie już od samego początku Waszej znajomości?

Zwróć uwagę także na jego zainteresowania. W aplikacjach randkowych większość osób przedstawia się jako niezwykle aktywne. Wszyscy podróżują, uprawiają modne sporty, doskonale się odżywiają i ogólnie rzecz biorąc, są niemal idealni. To, co widzisz, to znak naszych czasów. Tworzenie nierealnych person w wirtualnym świecie. Zastanów się, na co Tobie naprawdę zależy. Może od tysiąca podróży na krańce świata preferujesz dobrą książkę w domowym zaciszu? Poszukaj więc kogoś, kto podzieli Twoje pasje, zamiast dawać się zwieść kolorowym, i często nieprawdziwym, podróżnikom.

Dlaczego mężczyźni kłamią- Ciemne strony randek cz.2

To w końcu dlaczego mężczyźni kłamią w sieci?

Pamiętaj, nie próbujemy tu oczerniać mężczyzn. Kłamią prawdopodobnie z dokładnie takich samych powodów, z jakich kłamią kobiety. Możliwe, że szukają pocieszenia po nieudanym związku. Możliwe też, ze świat internetowych randek nauczył ich, że trzeba nieco podkoloryzować swój profil, aby zostać zauważonym.  Nie zachęcamy do tego, byś utraciła zaufanie i na każdego patrzyła z podejrzliwością w oku. Po prostu bądź ostrożna. Czasem lepiej zaufać przeczuciu niż kwiecistym słowom i obiecankom.

Umów się na spacer, wypijcie kawę na mieście. Jeśli poczujesz, że Twój wybranek mija się z prawdą, albo jest wręcz zbyt idealny, daj Wam obojgu więcej czasu. Albo po prostu umów się z kimś innym. Sprawdź, co i kto jeszcze na Ciebie czeka.

Podobne wpisy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *