Grzybica stóp - jak z nią walczyć?

Grzybica stóp – jak z nią walczyć?

Każdego dnia, mamy kontakt z wieloma bakteriami, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Dlatego tak ważnym jest, przestrzeganie higieny i mycie rąk, po każdym kontakcie z nimi, tzn. po powrocie do domu, przed posiłkiem, po wyjściu z toalety.

Dodatkowo, ważnym jest również, aby po powrocie do domu, zmieniać ubrania i nie kłaść się na przykład na łóżko w spodniach, w których wcześniej siedzieliśmy w tramwaju.

Kolejna ważna sugestia, to taka aby nie wchodzić na boso pod prysznic na przykład na basenie, czy ogólnie w hotelach. Niestety w ten sposób, bardzo łatwo może dojść do sytuacji, kiedy po prostu zarazimy się grzybicą stóp, czego oczywiście nikt z nas by nie chciał.

Niestety, czasami zdarza się tak, że pomimo starań, zapadniemy na tę dolegliwość, wówczas ważnym jest aby wiedzieć, jak leczyć grzybicę stóp. Przede wszystkim w pierwszej kolejności, powinniśmy upewnić się, że jest to rzeczywiście grzybica.

Co zrobić jak mamy objawy grzybicy stóp?

Najlepiej zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który raczej bez problemu nam to zweryfikuje. Następnie istotnym jest, aby zakupić odpowiednie preparaty, które pomogą nam w walce z grzybicą i regularne ich stosowanie przez okres około sześciu tygodni.

Pamiętajmy o tym, żeby zbyt wcześnie nie przerywać kuracji i nawet jeżeli nie widać już śladu po grzybicy, stosować maść aż do upłynięcia odpowiedniego czasu.

Ponadto wielu specjalistów uważa, że należy stosować również maści po wyleczeniu grzybicy, w celu profilaktyki i zapewnienia sobie stu procentowego wyleczenia.

Pamiętajmy o tym, że grzybicę możemy również złapać zimą, nosząc przemoczone buty, dlatego dbajmy o to, aby odpowiednio je osuszać i używać specjalnych preparatów, które zabijają grzyby, co uchroni nas prze grzybicą stóp.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *