Idealny makijaż na zimę

Idealny makijaż na zimę

Wykonanie makijażu, który przetrwa silne mrozy i nie narazi naszej skóry na uszkodzenia to nie lada wyzwanie. Zimowa pogoda niestety ma silny wpływ na cerę i wymaga większej pielęgnacji.

Łatwo jest bowiem sprawić, że stanie się ona szara, zmęczona czy przesuszona.

Jaki makijaż na zimę byłby więc idealny?

Podstawę każdego makijażu powinien stanowić porządny krem nawilżający, który chronić będzie skórę przed uszkodzeniami uwarunkowanymi pogodą. Tą wytyczną warto kierować się również przy wyborze podkładu — warto wybrać ten, który dodatkowo wpłynie regenerująco na naszą cerę, rozświetli ją i odmłodzi. Skóra wyglądać będzie dzięki temu rześko oraz zdrowo. By to podkreślić, warto sięgnąć po ciepły odcień różu do policzków i rozświetlasz, najlepiej w kolorze złotym.

Makijaż oczu nie wymagać będzie w tym sezonie wymyślnych popisów — w modzie wciąż króluje przekonanie, iż to, co naturalne, jest najpiękniejsze. Wystarczy więc podkreślić rzęsy mascarą zawierającą odżywcze serum, które wspomoże włoski podczas najcięższych mrozów.
Jeśli jednak jesteś fanką kolorów, postaw na odcienie pastelowe. To właśnie one wiodą prym na pokazach mody i idealnie kontrastują ze śnieżnobiałą, chłodną otoczką zimy.

Warto pamiętać o pielęgnacji ust, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. W okresie mrozów można sięgać po balsamy odżywcze i pomadki, które utrzymują się na ustach nawet przez parę godzin.

Najlepiej wybrać te w kolorach chłodnego beżu lub jasnego różu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *