Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Blond włosy, choć są uznawane za atrakcyjne, to jednak wymagają szczególnej troski, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Po takim zabiegu niestety, ale włosy często są bardzo przesuszone i mają one tendencje do łamania się, puszenia. Jak wiadomo nie sprzyja to ich estetycznemu wyglądowi. Da się jednak skutecznie uporać z tym problemem wystarczy odpowiednia pielęgnacja.

Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Bardzo ważne jest to, aby włosom zapewnić dużą dawkę nawilżenia. Warto zwracać szczególną uwagę na kosmetyki, które mają w składzie kwas hialuronowy, pantenol, czy glicerynę. Ponadto w przypadku włosów rozjaśnianych idealnym rozwiązaniem będzie także wprowadzenie olejków do codziennej ich pielęgnacji. To jaki olej najlepiej się sprawdzi zależy od włosów, dlatego też, aby wybrać ten najlepszy warto sprawdzić niektóre z nich.

Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Jakie olejki do włosów używać?

Do blond rozjaśnianych włosów szczególnie polecane są olejki makadamia, arganowy, olej ze słodkich migdałów. Bardzo ważne jest także to, aby w odpowiedni sposób, a więc przy pomocy olejku lub serum zabezpieczać końcówki włosów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *