Jak wykorzystać czas w domu podczas kwarantanny

Jak wykorzystać czas w domu podczas kwarantanny

Obecnie wszyscy wiemy, że panuje wirus i zalecane jest pozostanie w domu. Powinniśmy tam pozostać do czasu aż epidemia się nie skończy, albo bezpiecznie będzie można wyjść na zewnątrz. W tej chwili do sklepu powinniśmy wychodzić jedynie w momencie kiedy musimy.

Oczywiście wyjść do sklepu mogę jedynie osoby, które są w dobrowolnej kwarantannie, a nie te którym została ona zalecona. Pamiętajcie, że złamanie nakazu kwarantanny wiąże się z wysokimi karami, więc myślę, że nie warto.

Siedząc w domu, po pewnym czasie zaczyna doskwierać nam nuda, dlatego właśnie postanowiłem Wam podpowiedzieć, co możemy robić, aby wypełnić sobie czas.

Pierwsza myśl – telewizja

Chyba każdemu z nas jako pierwsza propozycja spędzania wolnego czasu przyszło do głowy oglądanie telewizji. Ja też jestem zwolennikiem takiej rozrywki, tylko kiedyś to się znudzi. Oglądanie wiadomości, programów publicystycznych za ciekawe nie jest.

Oczywiście, możemy skorzystać z Netflix’a, który zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność i coraz więcej osób z niego korzysta. Moim zdaniem to jedna z lepszych propozycji. Jest tam sporo ciekawych propozycji, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Ale z drugiej strony … ile można

Druga myśl – książka

Nie jestem fanem spędzanie w ten sposób czasu wolnego, po prostu nie przepadam za czytaniem książek, jednak jest spora liczba osób, które to uwielbiają. Albo wracam do swojej biblioteczki i czytamy na nowo książki przeczytane jakiś czas temu, albo decydujemy się na zamówienie nowej pozycji. W związku z koronawirusem wiele księgarni będzie robiło promocje i zachęcało do zakupu właśnie u nich.

Z całą pewnością taka książka zajmie nam kilka wieczorów i będziemy mieli problem z głowy 🙂

Sprawdź: Nowości książkowe, polecane tytuły

Trzecia myśl – puzzle

To chyba najbardziej angażujące zajęcie. Na początku musimy się zdecydować na wielkość puzzli. Polecam zacząć od 1000 elementów. Ktoś zaraz powie… ułożymy i co dalej. Idealnym rozwiązaniem jest układanie puzzli na czymś twardy, do czego będziemy mogli później puzzle przykleić, oprawić i powiesić na ścianę jako obraz.

Tak ułożone i przyklejone puzzle wyglądają bosko na ścianie. Najlepiej wybierzecie sobie „jakiś” widoczek, bo będzie się najlepiej prezentował.

Jak wykorzystać czas w domu podczas kwarantanny

Czwarta myśl – portale randkowe

A może warto ten wolny czas wykorzystać na znalezienie sobie partnera. Skoro już jesteśmy singlami, to warto założyć sobie profil i kogoś poznać. Czas spędzany w domu, będziemy mogli wykorzystać na wspólną rozmowę, poznanie się. A jak już tylko będzie można wyjść z domu, zweryfikujemy te informacji w rzeczywistości umawiając się na kawę, albo lamkę winka.

 

A Wy jakie macie pomysły na spędzanie wolnego czasu podczas kwarantanny?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *